fot. Norbert Barczyk/ pressfocus

Pewnie część z was może się zastanawiać, o co chodzi w tytule dzisiejszej analizy, także już śpieszę z wytłumaczeniem. Będziemy dziś przyglądać się dwóm spotkaniom fazy play-in rozgrywek ESL Pro League, w których wystąpią cztery drużyny: Heroic, NiP, Astralis oraz Gambit. Jeśli przyjrzymy się krajom, z których te zespoły pochodzą to szybko zauważymy, że zarówno Dania, jak i Szwecja, a także ówczesne Carstwo Rosyjskie brały udział w wojnach inflanckich. Do pełnego kompletu brakuje nam oczywiście drużyny z Polski, jednak na to nie powinniśmy się nastawiać. Koniec jednak o historii, czas zająć się przyszłością! Czego się spodziewam w dzisiejszych pojedynkach?

Załóż konto z kodem promocyjnym 2480PLN, aby otrzymać:

2080 PLN od depozytu + 200 PLN bez ryzyka + MaxiZysk 200 PLN + 2 tygodnie bez podatku

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2000 2080 zł od depozytu + 0 200  bez ryzyka + 200 PLN MaxiZysk + 2 tygodnie bez podatku

standardowa oferta 2200 zł. z naszym kodem: 2480 zł

Kod rejestracyjny
2480PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 200 zł MAXIZYSK: 200 zł BEZ PODATKU: 14 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Heroic – NiP
08.04.2021 r. Godz. 15:30

Zaczynamy od duńsko-szwedzkiego pojedynku pomiędzy zwycięzcami grup A i B, czyli Heroic oraz Ninjas in Pyjamas. Obydwie drużyny zaprezentowały się naprawdę świetnie podczas fazy grupowej, jednak to Heroic pozostało niepokonane w swojej grupie, chociaż można powiedzieć, że grupa B była trochę bardziej wyrównana. Tak czy inaczej, to właśnie ekipa Cadiana jest stawiana w roli faworytów w tym spotkaniu i chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to być dosyć oczywiste, tak jednak nie byłbym sobą gdybym nie przyjrzał się bliżej formie obydwu zespołów.

Heroic wygrało pięć na pięć swoich ostatnich spotkań, chociaż ich ostatni pojedynek przeciwko Complexity był bardzo zacięty i dopiero w ostatniej chwili Duńczycy wyrwali zwycięstwo dla siebie. Pomimo tego, ich forma podczas fazy grupowej była naprawdę wysoka i po prostu na przestrzeni całej grupy byli oni najdokładniejsi, najwytrzymalsi, po prostu najlepsi. Nie wszystkie ich mecze były jednak ich całkowitą dominacją i gnieceniem rywala, dlatego też dziwią mnie tak niskie kursy na underowe zdarzenia w tym meczu. Heroic jest wszystkie swoje mecze wygrywało nie dlatego, że grają obecnie csa poza zasięgiem innych drużyn, ale dlatego, że mają mnóstwo pomysłów na rundy, potrafią wytrzymać presję spotkania i przede wszystkim w perspektywie długich spotkań są po prostu lepsi od innych. Czy to oznacza, że NiP czeka sromotna porażka?

Myślę, że wygrana grupy B przez Ninje była dosyć sporą niespodzianką, zwłaszcza że razem z nimi rywalizowały również takie ekipy jak Faze, G2 czy Vitality. Pokazali oni jednak, że są naprawdę dobrze przygotowani do ESL Pro League, wygrywając cztery na pięć spotkań i eliminując z turnieju, chociażby właśnie Zywoo. W szczególnie dobrej formie strzeleckiej jest Nawwk, który do tej pory raczej trzymał się w środku tabeli, podczas tych rozgrywek przewodzi jednak swojej drużynie, prowadząc ją do kolejnych zwycięstw. NiP jest może mniej stabilną drużyną, przez co w kontekście całego spotkania być może słusznie są oni stawiani jako Ci słabsi, jednak z pewnością stać ich na kolejną niespodziankę.

Co typuję w tym meczu? Moim zdaniem warto tutaj wykorzystać fakt faworyzowania Heroic i przyjrzeć się kursom na dobrą grę NiP. Na początku chciałem iść w stronę wyrównanego spotkania i typu na over 2,5 mapy, jednak ostatecznie z racji tego, że wybieram dziś dwa zdarzenia do kuponu, tak ostatecznie zdecydowałem się na wygranie przynajmniej jednej mapy przez Szwedzką formację. Moim zdaniem ich map pool, jak i forma podczas tych rozgrywek pozwoli im na nawiązanie rywalizacji z Heroic, a być może nawet będziemy mogli spodziewać się niesamowitej niespodzianki. Według mnie Overpass lub Mirage, jeśli zobaczymy te mapy w dzisiejszym spotkaniu, tak powinny być one przypisane na konto NiP. Kurs jest dla mnie atrakcyjny, dlatego od niego zaczynam nasz kupon!


forBet
1.44
NiP wygra przynajmniej jedną mapę

Baner grupy typerskiej esport

Gambit – Astralis
08.04.2021 r. Godz. 19:00

Drugi mecz dziś zapowiada się o wiele bardziej emocjonująco, bo spotykają się jedne z najlepszych drużyn w turnieju, dwóch największych faworytów do zgarnięcia całej stawki! Astralis będzie podejmować Gambit i w tym przypadku to Duńczycy są delikatnymi faworytami, jednak kursy na obydwie drużyny są dosyć wyrównane i przez to wysokie. Kto według mnie prezentuje się lepiej i ma większe szanse na zwycięstwo? Ekipa Magiska poprawiła swoją grę, zwłaszcza z zespołami z regionu CIS i raczej nie spodziewamy się tutaj powtórki z meczu przeciwko Spirit, jednak czy ich gra jest na tyle mocna, żeby zapewnić sobie awans do półfinału?

Astralis po dosyć słabym, przynajmniej jak na oczekiwania wobec nich, występie na IEM Katowice wzięli się poważnie za przygotowania do ESL Pro League, czego oczywiście efektem jest wygranie grupy D i dominacja takich rywali jak Liquid czy Virtus.pro, którzy oczywiście są teraz w naprawdę niezłej formie. Tak jak pisałem w analizie długoterminowej, Astralis uwielbia długie turnieje, zwłaszcza wtedy, gdy mieli trochę czasu na przygotowanie się do nich. Duńczycy obecnie wracają do swojej najlepszej formy, a pod względem przygotowania taktycznego i sposobu używania granatów nikt im nigdy nie był w stanie dorównać. Według mnie jest to swojego rodzaju przedwczesny finał turnieju, a zwycięzca tego meczu nie powinien już na swojej drodze spotkać trudniejszego przeciwnika.

Gambit natomiast notuje obecnie fenomenalną serię ośmiu zwycięstw z rzędu, jednak doliczamy do tego również wygrane z gorszymi zespołami, takimi jak Wisła czy Havu. Nie sposób jednak odmówić im bardzo dobrej formy, która ciągle utrzymuje się po IEM Katowice. Z tego powodu tak wiele emocji towarzyszy dzisiejszemu spotkaniu, spotykają się tutaj dwie naprawdę świetne ekipy. Gambit w formie nie podejmował jednak jeszcze nigdy Astralis, a jak dobrze wiemy Duńczycy potrafią idealnie czytać rywala i przygotować się na niego zarówno taktycznie jak i mentalnie, co po prostu sprawia, że jeśli ich zawodnicy są w dobrej formie strzeleckiej, tak j=ich drużyna jest po prostu najlepsza na świecie. Po raz kolejny uważam, że Gambit jest w naprawdę niesamowitej formie, co zresztą udowodnili wygrywając swoją grupę, jednak teraz stają przed najtrudniejszym rywalem, finałowym bossem.

Moim zdaniem warto tutaj skorzystać z wysokości kursów i postawić na zwycięzcę tego meczu. Według mnie Astralis prezentowało się lepiej podczas fazy grupowej, po potknięciu na początku, później już nie zawodzili, a każdy kolejny mecz wyglądał coraz lepiej. Gambit natomiast nie było aż tak przekonujące, oddanie mapy zarówno na Mibr jak i Cloud9 nie było czymś, czego spodziewamy się po topowej ekipie. Astralis natomiast wyglądało bardzo dobrze zarówno przeciwko Liquid jak i w meczu naprzeciw Virtus.pro, co może oznaczać koniec dominacji regionu CIS nad Duńczykami. Według mnie mają oni większy potencjał, w ostatnich spotkaniach prezentowali się lepiej, mieli dużo czasu na przygotowanie się na przeciwnika, a to zawsze wychodzi im najlepiej oraz są po prostu w wyśmienitej formie. Kurs na ich zwycięstwo jest naprawdę atrakcyjny, dlatego uważam, że jest warty podejmowanego ryzyka. Całość przygotowałem w Forbet, tam możecie znaleźć różne typy na ESL Pro League, nawet długoterminowe na zwycięzcę całego turnieju!!

forBet
1.73
Astralis wygra spotkanie


ForBET – 200 PLN bez ryzyka:

  • Zwrot za pierwszy nietrafiony kupon przysługuje osobom, które zarejestrowały konto na www.iforbet.pl z kodem promocyjnym 2480PLN
  • Zwrot przysługuje TYLKO za pierwszy zagrany kupon po rejestracji
  • Kupon musi być zagrany ze środków z salda głównego
  • Jeśli kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot postawionej stawki do maksimum 200 PLN
  • Zwrot nastąpi w środkach bonusowych. Bonusem trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2
  • Aby otrzymać zwrot, napisz na adres marketing@iforbet.pl i podaj swój login. W tytule maila wpisz „Zakład bez ryzyka”
  • Kurs minimalny kuponu 2,00.
  • Kliknij ForBET opinie i sprawdź naszą recenzję tego bukmachera.

 

Sprawdźcie nasz kod promocyjny z nim czekają na was specjalne bonusy!

Kupon esportowy forbet 08.04.2021 r.