Chemik oraz ZAKSA zanotują kolejne łatwe triumfy? Gramy o 232 PLN

ZAKSA vs Ślepsk Suwałki, 2 typy na 2 mecze, 21. marca, PlusLiga, TauronLiga

Czas na nadrabianie zaległości ligowych. Tak mogą powiedzieć kibice jak i siatkarze, czy trenerzy czterech zespołów, których dotyczą dzisiejsze dwa spotkania. W ramach rywalizacji w TauronLidze będziemy świadkami starcia między trzecią a ósmą drużyną. Kiedy patrzymy na dyspozycję z tego sezonu, nie może dziwić, że w roli faworytek wystąpią siatkarki Chemiku. Tylko ochłoniemy po tej rywalizacji, a już będziemy zerkać na halę w Suwałkach, bowiem tam dojdzie do konfrontacji pomiędzy tamtejszym Ślepskiem a jednym z półfinalistów tegorocznego sezonu Ligi Mistrzów. W tym przypadku również faworyt jest wyraźny, klarowny, lecz czy to znaczy, że nie będziemy mieli emocji? Nie sądzę, by teza z pytania była słuszna, bowiem drużyna z Suwałk jest nadal w grze o awans do fazy play – off. Co prawda tracą już 5 oczek do ósmej PSG Stali, ale dopóty piłka w górze…

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chemik Police vs Pałac Bydgoszcz: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (21.03.2023 r.)

W ostatniej kolejce siatkarki Chemika wywiązały się z „obowiązku”, bowiem triumfowały nad zespołem z Radomia w czterech setach. Mimo, że grały na wyjeździe. Co można powiedzieć odnośnie do tamtego spotkania? Ano to, że zespół z Polic kontrolował jego przebieg, choć pierwszy set tego nie zwiastował. Piszę tak, bowiem obok trzeciego był najbardziej wyrównanym na dystansie całego spotkania. W premierowej odsłonie wygrały do 21, a dwie partie później do tylu samu oczek przegrały. Natomiast w drugiej i czwartej partii zwyciężały nad Radomką wynikami do 12-stu.

Tyle wynika ze statystyk, a co o ostatnim występie Chemika sądzi ich trener, czyli Radosław Wodziński? Z udzielonych wywiadów wynika, że jego zespół miał problemy z utrzymaniem koncentracji na równym poziomie, co najwyraźniej było widoczne właśnie w trzeciej odsłonie. Właśnie wtedy popełniły najwięcej błędów własnych, a szwankowała przede wszystkim zagrywka. Na indywidualne wyróżnienie za postawę z tamtego meczu zasługuje z pewnością Cipriano, Korneluk, Brakocević – Canzian, Wasilewska i Łukasik. Dwie pierwsze wywalczyły po 16 oczek każda, następna 14, a kolejne po 13 punktów.

TauronLiga: Chemik Police vs Pałac Bydgoszcz

Kto wygra mecz?
CHEMIK POLICE 100%
PAŁAC BYDGOSZCZ 0%
4+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • CHEMIK POLICE
 • PAŁAC BYDGOSZCZ

 

Co można napisać o ich dzisiejszych przeciwniczkach? Z pewnością, że się starają, próbują, choć ciężko mówić coś więcej o efektach. Dla przykładu nawiążę do tego, że w ostatnim występie mierzyły się z MKS Kalisz i uległy im do zera. O ile wynik końcowy nie szokuje, tak rezultaty z poszczególnych partii już jak najbardziej. Siatkarki z Bydgoszczy były w stanie postawić się rywalkom tylko w drugiej odsłonie, którą przegrały do 23 oczek. W premierowej partii przegrały do 19, choć i tak jest to solidny rezultat względem tego, który miał miejsce w trzecim secie. Piszę tak, bowiem w trzecim secie zostały rozbite do… 9 punktów!

Tak znacząca przewaga zaczęła rosnąć już od początku ostatniego seta, bowiem przez ich błędy własne w pewnym momencie mieliśmy już wynik – 4:11. Mimo, że dosłownie cuda w defensywie wyczyniała Izabela Lemańczyk. Jakby miały mało problemów z bronieniem ataków, tak przedstawicielki Bydgoszczy jeszcze prawie, że kompletnie nie radziły sobie z zagrywką Zuzanny Efimienko – Młotkowskiej. Pisząc wprost: im dłużej trwał set, tym bardziej gospodynie traciły wolę dalszej walki, a spotkanie zakończyło się autową zagrywką Kolety Łyszkiewicz.

Statystyczne porównanie Chemiku Police z Pałacem Bydgoszcz przed 20. kolejką TauronLigi:

 • Gospodynie tego spotkania mają na koncie 39 oczek po 17 grach z racji 13 zwycięstw, w tym tylko jednym odniesionym po tie – breaku.
 • Natomiast ich dzisiejsze rywalki po takiej samej liczbie meczów mają na koncie raptem 5 zwycięstw.
 • Oba zespoły zdążyły się „podzielić” punktami z przeciwniczkami po przegranych tie – breakach. Ta sztuka w przypadku Chemika miała miejsce raz, a Pałacu 2-krotnie.
 • Bilans setowy Grupy Azoty Chemik Police po wszystkich meczach wynosi 13:4, a Pałacu ledwo 5:12.
 • Po 17 ligowych spotkaniach Chemik ma na koncie 1410 punktów, a straconych 1222 oczek. Ten sam bilans w przypadku siatkarek z Bydgoszczy wynosi – 1243:1382.
 • Natomiast bilans setowy w przypadku Chemiku wynosi – 44:16, a zespołu przyjezdnego – 22:39.
 • Patrząc na ich mecze od 2013 roku to Chemik zanotował aż 20 zwycięstw w 20 spotkaniach, a bilans setowy po tych starciach wynosi – 60:14!
 • Gospodynie w ostatnich ich 6 bezpośrednich meczach wygrywały: 3-krotnie do zera, 2 razy po czterech partiach i tylko raz po pięciosetowej batalii – w grudniu 2020 roku.
 • Natomiast ich bilanse z 6 ostatnich meczów wynoszą kolejno – u Chemika: W – W – P – P – P – W, a Pałacu: P – W – W – P – P – P.

Mój typ na mecz Chemiku Police z Pałacem Bydgoszcz w 20. kolejce TauronLigi

Biorąc pod uwagę wszelkie składowe nie może dziwić, że kurs na zwycięstwo gospodyń tego meczu w STS-ie wynosi raptem 1.06 względem aż 8.00 na ich dzisiejsze rywalki. Co prawda obie najprawdopodobniej znajdą się w strefie play – off, tyle tylko, że o ile Chemik o awans nie musi się martwić; tak ich przeciwniczki wprost przeciwnie. Piszę tak, bowiem OnlyBio Pałac Bydgoszcz na dziś plasuje się na ostatniej lokacie premiowanej awansem i ma raptem 2 punkty zapasu nad dziewiątą UNI Opole. Tyle tylko, że należy nadmienić, że znajdują się w o tyle lepszej sytuacji, że mają jeszcze trzy zaległe spotkania do rozegrania, a Opolanki tylko jedno. Poza tym są lepszym zespołem i powinny bez przeszkód utrzymać się w strefie ośmiu najlepszych ekip.

Będzie 4 set w tym meczu: NIE
Kurs: 1.60
Graj!

Tyle tylko, że dziś zmierzą się z drużyną, dla której awans jest wymogiem, a brązowe krążki na szyjach znaczą zaledwie wypełnienie planu minimum. Dlatego też nie spodziewam się wielkich emocji. Niestety, ale dysproporcja w żeńskiej siatkówce jest zbyt duża, by móc sądzić, że Chemik straci choć seta. Wybieram swój typ z racji tego, że jest on ciut wyżej wyceniony, aniżeli ten na wynik 3:0 na rzecz drużyny z Polic. Tak więc, co typuję od siebie odnośnie do tej rywalizacji? Ano to, że po prostu nie będzie potrzeby rozegrania czwartego seta, na co mamy wycenę ustabilizowaną w STS-ie na poziomie 1.60. Gram właśnie z nimi z racji wykorzystania kodu promocyjnego, który zapewnia całą gamę licznych BONUSÓW.

Grupa Zagranie

Ślepsk Malow Suwałki vs ZAKSA Kędzierzyn – Koźle: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (21.03.2023 r.)

Równie ciężko jest zapowiadać równe spotkanie w tej konfrontacji, bowiem dotychczas Kędzierzynianie okazywali się lepszymi od Ślepska za każdym razem. Kiedy dochodziło do ich rywalizacji, to ZAKSA wygrywał za każdym z 9 razów, a do tego w Suwałkach stracili dotychczas raptem jednego seta… Mimo, że w ostatnim ich meczu mieliśmy wyrównane trzy sety, tak należy zauważyć, że finalnie każdy padał łupem Kędzierzynian. Poza tym wtedy jeszcze nie byli w tak wysokiej formie jak teraz; a można nawet rzec, że dopiero nabierali rozpędu. Dlatego też spodziewam się jeszcze szybciej zakończonej rywalizacji, aniżeli tej, która miała miejsce 19 listopada. Czy również dziś to Łukasz Kaczmarek zostanie wybrany MVP spotkania?

Jeżeli tylko szkoleniowiec ZAKSY uzna, że chce raz jeszcze sprawdzić najlepszych w akcji przed półfinałowym starciem w Lidze Mistrzów, które już za tydzień, to tak się może stać. W tamtym spotkaniu Łukasz zdobył łącznie 15 oczek, czyli o jedno więcej od Kamila Semeniuka, o 4 od Aleksandra Śliwki i o 5 od Norberta Hubera. Co prawda w ostatnim ligowym meczu ZAKSA męczyła się z „Czarnymi” Radom, lecz pamiętajmy, że przystąpili do rywalizacji w przemeblowanym składzie. Trener Tuomas Sammelvuo dał odpocząć czołowym graczom po ciężkiej batalii w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Itasem Trentino, a efektem była 4-setowa batalia, z której tylko premierowa odsłona nie była wyrównana.

Natomiast ich dzisiejsi rywale stracili taki ogień, jaki prezentowali jeszcze jesienią, a nawet zimą. W marcu na razie jeszcze nie wygrali, a mierzyli się już z Jastrzębskim Węglem, AZS-em Olsztyn oraz LUK-iem Lublin. Dla pierwszej i trzeciej z wymienionych ekip byli w stanie urwać seta, a z drużyną reprezentują województwo warmińsko – mazurskie przegrywali w każdej partii do 22 oczek. Teoretycznie wciąż mogą rzutem na taśmę wskoczyć do fazy play – off’ów. Jednak, by tego dokonać, muszą ostatnie trzy mecze wygrać, najlepiej za trzy punkty i jeszcze liczyć na potknięcie dwóch innych rywali, którzy cały czas są w grze o ten sam awans. W osiągnięciu upragnione wyniku miał pomóc triumf nad LUK-iem, ale nie byli w stanie tego dokonać.

Z racji tego teraz stoją przed następującymi wyzwaniami, które mają postać takich zespołów jak: ZAKSY Kędzierzyn – Koźle, Aluronu CMC Warty Zawiercia oraz BBTS-u Bielska – Białej. Najłatwiej powinno być o to w ostatniej kolejce, tyle tylko, że wtedy może być już za późno… O ile już nie jest, bo strata 5 punktów do ósmej PSG Stali Nysy to spora różnica. Zwłaszcza, że między Ślepskiem a Stalą znajduje się jeszcze drużyna ostatnio rozczarowującej PGE Skry Bełchatów… Jednak nim przedstawię swój typ na to spotkanie, to przypomnę, że w każdej chwili możesz zerknąć jak szły mi poprzednie typowania, a możesz tego dokonać przez sprawdzenie materiałów z zakładki – TYPY: Siatkówka.

Statystyczne porównanie Ślepska Malow Suwałki z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle przed 25. kolejką PlusLigi:

 • Dotychczas drużyny te rywalizowały w lidze ze sobą 9-krotnie i za każdym razem lepszymi okazywali się dziś występujący w roli gości.
 • Łącznie ZAKSA ugrała 27 setów, a Ślepsk ledwo 4 partie. I do tego raptem tylko jedną, kiedy podejmowali Kędzierzynian u siebie.
 • ZAKSA 5-krotnie wygrywała do zera nad Ślepkiem, a 4-krotnie ich mecze kończyły się wynikami 3:1, po raz ostatni taki rezultat miał miejsce w sezonie 2020/2021.
 • Od tamtej pory Kędzierzynianie w trzech kolejnych meczach za każdym razem zwyciężali nad Ślepskiem do zera.
 • Po raz ostatni zmierzyli się w lidze ze sobą 19 listopada i wówczas ZAKSA wygrywała w poszczególnych setach do: 22, 24 oraz 21 oczek.
 • W ostatnich ich 6 meczach mieliśmy następujące wyniki – u Ślepska: P – P – P – W – W – P, a u ZAKSY: W – W – P – W – W – W.
 • Uwzględniając mecze i pucharowe, i ligowe, to ZAKSA wygrała ich 6 na 6, ale już po trzy do zera i do jednego.
 • Dotychczas rywalizowali w PlusLidze w tym sezonie 27 razy i ZAKSA zanotowała 19 zwycięstw, a Ślepsk 12 triumfów.
 • Łącznie wywalczone 55 punktów daje Kędzierzynianom czwarte miejsce, a u zespołu z Suwałk 38 oczek przekłada się na dziesiątą lokatę.

Mój typ na mecz Ślepska Malow Suwałki z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle przed 25. kolejką PlusLigi

Patrząc na to, że gospodarze walczą o awans rzutem na taśmę, a goście równie dobrze mogą znów wyjść rezerwowym składem na to spotkanie, ze swej strony wybieram typ odnoszący się do pierwszego seta. Sądzę, że to właśnie w nim czeka nas najbardziej wyrównana batalii, bo podobnie jak w przypadku pierwszego meczu: im dłużej będzie on trwał, tym szybciej może przechodzić ochota do gry dla niżej notowanych. Choć nie wykluczam tego, że nagle Ślepsk sprawi nam sporą sensację i np. wywalczy wygraną.

1. set - liczba punktów - więcej niż 44 pkt: TAK
Kurs: 1.65
Graj!

Co prawda siatkarze ZAKSY musieliby tym samym całkowicie odpuścić i koncentrować się już tylko na Lidze Mistrzów, a nie na rozstawieniu przed play – off’ami, lecz… Wracając do tego, co gram od siebie, to podejmuję się tego wyboru, że w premierowej odsłonie oba kluby zdobędą łącznie więcej, aniżeli 44 oczka. Kurs na tego typu zdarzenie jest ustabilizowany w STS-ie na poziomie 1.65, dzięki czemu uzyskuję kupon o wartości kursu całkowitego na poziomie 2.64. Sądzę, że to są to najbardziej prawdopodobne typy do wejścia z racji sytuacji drużyn w swoich ligach jak i ich obecnych dyspozycji.

Propozycja kuponu:

STS, kupon, PlusLiga, TauronLiga, siatkówka, 2 typy na 2 mecze

fot. Rafał Rusek/PressFocus

100 zł - zakład bez ryzyka na start ze zwrotem na konto główne. Najwyższa oferta powitalna w Polsce 1660 zł - TYLKO U NAS!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze