Już dzisiejszego popołudnia będziemy świadkami dwu kolejnych spotkań w siatkarskiej Lidze Narodów kobiet. Pierw o godzinie czternastej Serbki skonfrontują się z Brazylijkami, a mniej więcej trzy i pół godziny później na parkiecie ujrzymy siatkarki z Turcji i Włoch. Zdecydowanymi faworytkami są gościnie obu spotkań, choć akurat kursy na ich zwycięstwo nie przekonują do oznaczenia tego, że to właśnie one wygrają. Co zagram od siebie? O tym wspomnę za chwilę, a na razie dodam, że kupon kreślę w Superbecie.

Superbet - koszulka do baneru
Superbet - koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 200 zł od depozytu, 1300 zł bez ryzyka, 34 zł darmowy zakład + 20 zł aplikacja mobilna!

1554 PLN na start w Superbet!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 200 zł, TYDZIEŃ BEZ RYZYKA: do 1300 zł, DARMOWY ZAKŁAD: 34 zł APLIKACJA MOBILNA: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Serbia vs Brazylia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(16.07.2022 r.)

Zdecydowanymi faworytkami są Brazylijki. Nie dość, że mają o wiele lepszą kadrę, to też patrząc na ich dyspozycję z tegorocznej edycji Ligi Narodów, są po prostu w dużo lepszej dyspozycji. Owszem, w najlepszej czwórce turnieju nie ma drużyn z przypadku, lecz Brazylijki są co najmniej o poziom wyżej względem dzisiejszych przeciwniczek. Za chwilę więcej napiszę o tym w statystycznym porównaniu, a na razie dodam, że bukmacherzy Superbetu przygotowali kurs na zwycięstwo Canarinhos na poziomie 1.33, a na Serbki wycenę na 3.10. To pokazuje, jak duża jest dysproporcja i spodziewam się, że Brazylijki szybko dziś udowodnią, skąd wzięły się te kursy. Pytanie brzmi tylko, czy w trzech, czy czterech setach. Patrząc na historię ich zmagań, raczej powinniśmy mówić o trzech partiach, lecz pamiętajmy, że mówimy o grze w półfinale, a dzień później będziemy świadkami meczów finałowych. To może wiązać się ze wprowadzaniem rezerwowych zawodniczek, zwłaszcza kiedy Brazylijki np. prowadziłyby w setach dwa do zera.

Statystyczne porównanie reprezentacji Serbii a Brazylią w siatkówce kobiet

 • Drużyny mierzyły się ze sobą 21 razy, z czego aż 18 razy triumfowały Brazylijki.
 • W ostatnich 10 meczach Serbki wygrały tylko dwukrotnie, odpowiednio w: 2017 i 2018 roku.
 • W 6 z 10 ostatnich gier ich mecze kończyły się wynikami do zera, w tym dwukrotnie na korzyść Serbek.
 • Brazylijki przystąpią do meczu po 5 wygranych z rzędu nad Serbkami.
 • Ostatni raz te zespoły konfrontowały się 19 czerwca i wówczas Canarinhos wygrały do zera.
 • W ostatnich meczach obie drużyny po dwóch setach straciły minimum partię.
 • W dwu ostatnich spotkaniach reprezentacje zdobyły więcej niż 181.5 punktu.
 • Po brazylijskiej stronie znajduje się więcej gwiazd kobiecej siatkówki.
 • Patrząc na ich dyspozycję, znacznie lepiej w rundzie zasadniczej, jak i finałowej prezentowały się Brazylijki.
 • Serbki rzutem na taśmę awansowały do czołowej ósemki i sensacyjnie po tie-breaku wyrzuciły najlepszą drużynę świata, czyli Stany Zjednoczone.

Interesujące typy związane z meczem Serbek z Brazylijkami w siatkarskiej Lidze Narodów

Patrząc na to, że obie reprezentacje w ćwierćfinałowym meczu zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, spodziewam się, że czekają nas bardzo duże emocje. Przypomnę również, że Brazylijki znajdują się na drugim, Serbki na szóstym miejscu w rankingu FIVB. Porównując ich dyspozycje i możliwości, to jeżeli chciałbyś bardziej zaryzykować, to polecam Ci postawić na to, że reprezentacje ugrają więcej niż 181.5 punktu. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.90, a obie kadry w ostatniej rywalizacji udowodniły, że są w dobrej formie. Moim zdaniem to Canarinhos udowodnią, że są dużo lepsze, lecz czy się „przejadą” po Serbkach? Nie jest to tak oczywiste, na jakie może wyglądać na pierwszy rzut oka. Dlatego też jeżeli chciałbyś bardziej zaryzykować, to polecam Ci wziąć pod uwagę jeszcze dwa typy, a mianowicie, że Brazylijki wygrają do zera lub do jednego. Kurs na pierwsze zdarzenie wynosi 2.75, a na kolejne 3.50. Bardziej prawdopodobne moim zdaniem jest, że Serbki będą w stanie urwać partię, lecz tym razem chcę zagrać nieco bezpieczniej.

Moje typowanie związane z meczem Serbek z Brazylijkami w siatkarskiej Lidze Narodów

Dlatego też od siebie stawiam na to, że w pierwszym secie reprezentacje ugrają więcej niż 44 punkty. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.70. Obie kadry w ćwierćfinałowym spotkaniu zagrały na przewagi w swoich partiach i zwyciężyły je do dwudziestu siedmiu. Wątpię, byśmy i tym razem mieli aż takie widowisko, bo jednak drużyny już się rozegrały w turnieju rozgrywanym w Ankarze. Do tego Brazylijki błysnęły w ostatniej partii w ostatnim meczu, którą wygrały do czternastu i jak później w pomeczowych wywiadach mówiły: dopiero w tamtej odsłonie poczuły, że zagrały to, co miały prezentować od początku.

Superbet
1.70
Reprezentacje ugrają więcej niż 44 pkt - TAK

Jednak pamiętajmy, że Brazylijki też wolniej wchodzą w spotkanie i głównie przegrywały lub toczyły wyrównane boje w tych odsłonach w praktycznie każdym z meczów, więc spodziewam się że kadry może nie ugrają ponad pięćdziesięciu punktów w premierowej odsłonie, ale stoczą wyrównany pojedynek. Dzięki temu zarazem będziemy mieli wiele emocji, jak i zazielenienie kuponu. Uważam, że to najbezpieczniejszy typ, a przy okazji taki, który pozwala ładnie podbić wartość kuponu.

Turcja vs Włochy: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(16.07.2022 r.)

Przechodzimy do drugiego spotkania półfinałowego, a precyzując to do konfrontacji między Turcją, a Włochami. Gospodynie turnieju finałowego grają w kratkę, co widać po ich ostatnich pięciu grach. Najpierw przegrały, później dwa razy wygrały, poniosły porażkę i ponownie cieszyły się z triumfu. Z kolei siatkarki z Italii są po pięciu zwycięstwach z rzędu, choć ten ostatni triumf wisiał na włosku. Gdyby nie Paola Egonu, która zdobyła aż 36 punktów, mogłoby być bardzo różnie. Włoszki wymęczyły zwycięstwo nad Chinkami i dobrze zaprezentowały się jedynie w drugiej odsłonie. Z kolei Turczynki potrzebowały więcej czasu na wejście w mecz z Tajlandkami, przez co przegrały premierową odsłonę. Jednak kiedy już złapały swój rytm, to ograły ostatnie rywalki do: 15, 18 i 21. Odliczając drugi set u Włoszek, każda partia toczyła się do co najmniej 22 oczek.

Sądzę, że to najlepiej obrazuje, jak w Ankarze do tej pory radziły sobie obie reprezentacje. Faworytkami są Włoszki, lecz rozpędzone Turczynki przed swoją publicznością mogą zachwycić i awansować do finału. Dlatego też nie podejmuję się wskazania na to, kto zwycięży w tej rywalizacji. Kurs na Italię wynosi 1.38, a na Turczynki 2.90. Jednak patrząc, jak Italia męczyła się w ostatniej odsłonie, a także jak wyczerpana była Paola Egonu po starciu z Chinkami, nie jestem aż tak pewny tego, czy Włoszki znajdą się w finale. Odnośnie do czegoś świetnego, to taki jest jeszcze BONUS do odebrania u tego bukmachera. A żeby nie grać w ciemno, to polecam Ci zajrzeć jeszcze do mych poprzednich tekstów związanych z siatkarskimi typowaniami.

Statystyczne porównanie reprezentacji Turcji i Włoch przed meczem półfinałowym w Lidze Narodów

 • Te drużyny konfrontowały się ze sobą 27 razy, z czego Italia triumfowała częściej, gdyż 15 razy.
 • W ostatnich 10 meczach każda z reprezentacji wygrywała po 5 razy.
 • W ostatnich 5 grach, Turczynki były czterokrotnie lepsze, w tym 31 maja, kiedy wygrały do zera.
 • Z ostatnich 10 meczów 6 razy ich konfrontacje kończyły się po trzech setach, w tym tylko raz na korzyść Italii.
 • Po obu stronach siatki mamy podobną liczbę siatkarskich gwiazd ze świata kobiecej siatkówki.
 • Stabilniejszą i równiejszą formę w finałowym turnieju w Ankarze zaprezentowały w ćwierćfinale Turczynki.
 • Włoszki z meczu na mecz prezentują się coraz słabiej i nawet, jak wygrywają, to już nie w tak efektownym stylu, jak na początku tego sezonu reprezentacyjnego.
 • Turczynki grają u siebie, co oznacza, że niosą ich trybuny do końcowego sukcesu.

Interesujące typy związane z meczem Turczynek z Włoszkami w półfinale Ligi Narodów

Patrząc na to, że mówimy o półfinałowej rywalizacji między czołowymi drużynami, to rozważałbym postawienie na to, że kadry ugrają więcej niż 181.5 punktów. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.90, lecz jak dla mnie nie wiadome jest, czy siatkarki Italii uporają się z takimi trudnościami w grze, jak ze skończeniami w ataku z lewej flanki, lepiej prezentować się w punktowym bloku. Wątpliwością, która również się pojawia dotyczy tego, że nie wiadomo w jakiej formie będzie Paola Egonu. W ćwierćfinale dała z siebie wiele, była czołową siatkarką, lecz też tamten mecz kosztował ją wiele, wiele sił. Z kolei Turczynki są w lepszej sytuacji i ich liderki, które mimo niepowodzenia w pierwszej partii, później bardzo pewnie rozprawiły się ze swoimi rywalkami. Widać to było zwłaszcza w drugim i trzecim secie.

Drugim takim ciekawym typem w Superbecie jest to, że spotkanie skończy się po czterech lub pięciu setach. Patrząc na obie reprezentacje, ich formę, a także stawkę pojedynku, nie wierzę w to, by mecz skończył się już po trzech partiach. Za dużo jest do ugrania, a też pytanie brzmi, jak Turczynki wytrzymają presję trybun, a jak Włoszki napędzą się, chcąc uciszyć turecką publiczność. Kurs na to, że będziemy mieli cztery sety wynosi 2.60, a że pięć 3.40. Bardziej prawdopodobne według mnie jest, że rywalizacja skończy się w czterech odsłonach, lecz jestem przekonany do tego typu na siedemdziesiąt procent.

Moje typowanie związane z meczem Turczynek z Włoszkami w półfinale Ligi Narodów

W przypadku tego spotkania stawiam na to, że w przynajmniej pierwszym secie będziemy mieli wiele emocji. Mogą go wygrać zarówno Turczynki, jak i Włoszki, dlatego wskazania nazwy drużyny, która triumfuje w tej partii, się nie podejmuję. Od siebie zaznaczam, że obie reprezentacje w premierowej odsłonie ugrają więcej niż 44 punkty. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.65. Kusi ten ustabilizowany na poziomie 2.00, a mówiący, że będą potrzebne więcej niż 45 oczek do wyłonienia zwycięzcy w partii. Jednak przypominam, że w ich majowej konfrontacji rywalizacja skończyła się właśnie na czterdziestu pięciu punktach. Wówczas to Turczynki zwyciężyły dwadzieścia pięć do dwudziestu.

Superbet
1.65
Reprezentacje ugrają więcej niż 44 pkt - TAK

Propozycja kuponu:

Superbet, siatkówka, Liga Narodów, 16 lipca 2022

fot. Lisa Guglielmi/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze