Już w sobotę czeka nas ósma gala FAME MMA. Podczas niej będziemy świadkami kilku ciekawych walk, w tym rywalizacji Błońskiego z Dubielem i Filipka z Sobotą. Przygotowałem więc analizę pod te pojedynki, gdyż zapowiadają się dość ciekawie, a obydwie pary mają sobie dużo do udowodnienia. Konflikt pomiędzy Błońskim a Dubielem jest już od wielu miesięcy – teraz będą mogli sobie dużo wyjaśnić na ringu. 

Błoński – Dubiel

Sobota, 21.11.20

FAME MMA 8 z całą pewnością zapowiada się na jedną z ciekawszych gal pod banderą tej federacji. Dużo głośnych nazwisk i dobrze dobrane pary. W końcu pojedynek Błońskiego z Dubielem na pewno przyciągnie masę osób przed ekrany. Pierwszy z nich jest dość znanym youtuberem, byłym członkiem projektu o nazwie “Dom X”. Drugi z kolei też występował w tym projekcie i mieszkał razem z Błońskim i resztą ludzi, jednak jest odrobinę mniej znany. Dał się poznać szerszej publiczności głównie przez liczne wpadki w social mediach, a więc nic szczególnego. 

Sam Błoński sztuki walki trenuje na pewno dłużej niż Dubiel. W końcu już wcześniej się przygotowywał do FAME MMA, gdzie miał rywalizować z Trombą – jedną z głównych osób w “ekipie”. Do walki ostatecznie nie doszło, gdyż Trąbka wycofał się z rywalizacji (nie do końca wiadomo dlaczego). Można odnieść wrażenie więc, że Błoński będzie bardziej przygotowany do walki niż Dubiel. Obydwaj Panowie mają też podobny wzrost (różnica trzech centymetrów na korzyść Błońskiego), więc zasięg ramion powinien być podobny. W parterze nieco większą przewagę będzie z kolei miał Błoński, gdyż waży aż o osiem kilogramów więcej, a to już dość spora różnica. 

Dla obydwóch zawodników będzie to debiut podczas FAME MMA, więc mogą sobie różnie poradzić z presją. Teoretycznie na co dzień występują przed kamerą, jedna to inny typ tremy – tego można być pewnym. Kursy na Błońskiego wcale nie przekonują, żeby go zagrać. Teoretycznie jest faworytem, ale w praktyce 1.30 średnio nadaje się do singla, czy AKO. Z kolei Dubiel nie ma wielu argumentów po swojej stronie, stąd kurs na niego 3.00. Jednak Betclic postarał się o dość rozbudowaną ofertę i znajdziemy w niej m.in. zakład na to ile będzie rund. Obydwaj zawodnicy raczej będą mierzyć się w głównie w stójce i nie powinni znokautować siebie w pierwszych trzech minutach walki. Dlatego zakład na to, że pojedynek będzie trwał więcej niż jedną rundę wydaje się dość prawdopodobny, a kurs 1.52 warty zagrania. 

Moja propozycja: +1.5 rundy
Kurs: 1.52

Grupa

Filipek – Sobota

Sobota, 21.11.20

W drugiej walce z kolei przyjrzymy się starciu Soboty z Filipkiem. Drugi z nich jest zdecydowanym faworytem w tym starciu i trudno się temu dziwić. Dla reprezentanta QueQuality będzie to już kolejny pojedynek w FAME MMA, więc można powiedzieć, że jest już w miarę “ograny”. Z kolei Sobota dopiero zadebiutuje w takiej roli i w tym wypadku brak doświadczenia, czy stres związany z pierwszą walką, mogą być decydują o postawie tego zawodnika. Kondycyjnie również FIlipek wypada lepiej, gdyż jest najzwyczajniej w świecie młodszy od swojego rywala. Ostatnie starcie Marcinek wygrał w FAME MMA, gdzie mierzył się z Łukaszem Imiełowskim. Było to w czerwcu ubiegłego roku.

Bilans Filipka to 1:1, gdyż w swoim debiucie uległ Patrykowi Karaśiowi (Rybie), po jednogłośnej decyzji sędziów. Teraz w ramach wagi open będzie rywalizował z Sobotą. Jeżeli chodzi o warunki fizyczne, to obydwaj zawodnicy mają podobne możliwości. Marcinek jest o trzy centymetry niższy, ale za to waży pięć kilogramów więcej. W tym wypadku można by pokusić się o jego zwycięstwo, jednak kurs jest dość niski. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku zakładu na liczbę rund. 

Betclic wystawił linie na 2.5, przy czym to, że odbędą się trzy rundy jest dość prawdopodobne. W końcu dotychczas obydwie walki stoczone przez Filipka były rozstrzygane dopiero na punkty. Kurs w tym wypadku to 1.60 i myślę, że warto go postawić. Razem z poprzednim typem da nam kurs całkowity 2.43, co przy stawce 100 złotych będzie oznaczać ponad 213 złotych ewentualnej wygranej. Czy Sobota będzie godnym przeciwnikiem dla Filipka? Zobaczymy wyrównaną walkę? Tego dowiemy się już w sobotę.

Moja propozycja: +2.5 rundy
Kurs: 1.60

betclic oferta fame mma

Zaloguj się aby dodawać komentarze