Weekend ze sportami walki rozpoczynamy od gali od federacji Balletor MMA. Tym razem ich event odbędzie się w Sioux Falls w Dakocie Południowej, a w walce wieczoru będziemy świadkami rywalizacji między byłym pretendentem do mistrzowskiego pasa w kategorii półśredniej, czyli Neimana Gracie z Goitim Yamauchim. Drugim z pojedynków, które wybrałem do opisywania jest związane ze starciem pań. Była mistrzyni wagi muszej Ilima-Lei Macfarlane skrzyżuje rękawice z Bruną Ellen. A kupon związany z galą Bellator 284 stawiam w Noblebet.

Koszulka do baneru Noblebet
Koszulka do baneru Noblebet
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2500 zł od trzech depozytów
+ 0 34 zł freebet + 20 zł bonus w aplikacji

standardowa oferta to 2520 zł, a z naszym kodem zgarniasz 2554 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2500 zł
FREEBET: 34 zł
BONUS APLIKACJA: 20 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Bellator 284, czyli bogato obsadzona karta numerowanej gali Bellatora

Poza zawodnikami, o których zdążyłem już wspomnieć na karcie znajdą się tak rozpoznawalne nazwiska w środowisku MMA jak m.in. niepokonanego w 10 startach Steve’a Mowry’ego, niedawny pretendent do tytułu w kategorii średniej, czyli Austin Vanderford, Aaron Jeffery, Josh Hill oraz niepokonany w 13 zawodowych walkach Sarvadzhon Khamidov. Karta wstępna rozpocznie się o północy czasu polskiego, a karta główna o godzinie 3 nad ranem z piątku na sobotę. Obie części będą transmitowane na stronie sport.tvp.pl, a także w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Na karcie głównej znajduje się pięć interesujących zestawień. Ode mnie idzie typ związany z pojedynkiem kobiet jak i walką wieczoru, gdyż to te konfrontacje zapowiadają się najbardziej emocjonująco i zarazem nie oczywiście, co pozwala ponownie przygotować kupon z ładnym kursem. Jednak nim o tych walkach, przypomnę, że rozpoczynając grę z Noblebet, warto skorzystać z naszego kodu promocyjnego, który pozwala zyskać interesujący BONUS na start. W końcu, jak podejmować się bukmacherskich obstawień, to korzystając z promocji, by nie ryzykować aż nadto.

Ilima-Lei Macfarlane vs Bruna Ellen: typ, kurs bukmacherski i zapowiedź walki (13.08.2022 r.)

Zdecydowanie, bowiem o około dwa razy bardziej doświadczoną zawodniczką jest ta, która wyjdzie do czerwonego narożnika. Jak już zdążyłem wspomnieć, Ilima-Lei jest byłą mistrzynią wagi muszej, która obecnie dąży do tego, by wrócić na szczyt. Przed startem gali znajduje się na czwartym miejscu w swojej kategorii wagowej, mając na koncie 11 zwycięstw i 2 porażki. Nazwisko jej rywalki nie widnieje w powyżej wspomnianym zestawieniu, lecz również nie jest postacią anonimową. Brazylijka konfrontowała się do tej pory 9 razy i aż 6-krotnie wychodziła z nich zwycięsko. Za chwilę poświęcę więcej uwagi statystycznym porównaniom, a na razie napomnę jeszcze, że w każdej chwili możesz sprawdzić, jak idą nam typowania u bukmacherów przeróżnych gal, począwszy właśnie od MMA.

Statystyczne porównanie Ilimy-Lei Macfarlane z Bruną Ellen:

 • Ilimy-Lei dla tej federacji biła się 12 razy, z czego przegrała tylko w ostatnich 2 konfrontacjach z rzędu, a z kolei Bruna dla Bellatora walczyła 7 razy, z czego 3-krotnie przegrywała, a ostatni raz w 2019 roku.
 • Patrząc na ich ostatnie 5 pojedynków, to przedstawicielka Stanów Zjednoczonych ma rekord: W – W – W – P – P, a reprezentantka Brazylii W – P – W – P – W.
 • Patrząc na same rekordy, to Macfarlane ma 11 zwycięstw i 2 przegrane, a Bruna 6 wygranych i 3 porażki.
 • Ilima-Lei konfrontowała się z dużo wyżej notowanymi rywalkami, a Bruna dopiero jest w trakcie budowania swojej pozycji w Bellatorze.
 • Obie zawodniczki mierzą 5’4” cala, czyli 162.56 centymetrów i mają wręcz identyczny zasięg ramion.
 • Obie fighterki praktycznie od początku kariery rywalizują w kategorii do 56.7 kg.
 • Analizując to, jak kończą swoje pojedynki, to w przypadku Ilimy-Lei mamy: 2 wygrane przez nokauty, 6 poddań, 3 triumfy przez decyzje, jak i dwie przegrane przez werdykty sędziów. W przypadku Bruny mamy nokaut i aż 5 decyzji – odnośnie zwycięstw i 3 decyzje po stronie porażek.
 • Ilima-Lei wystąpiła ostatni raz 23 kwietnia 2022 roku, a Bruna 12października 2021 r., co oznacza, że w lepszym rytmie pojedynkowania się jest reprezentantka Stanów Zjednoczonych.
 • Dla Ilimy-Lei będzie to starcie o pozostanie w topowej piątce w rankingu po dwóch porażkach z rzędu, kolejno z Julianą Velasquez i Justine Kish. Ciekawe jest, że w przedostatniej z ostatnich walk Bruna również przegrała z Julianą i również po werdykcie arbitrów.

Moje typowanie związane z walką Ilimy-Lei Macfarlane z Bruną Ellen

Bukmacher Noblebet przygotował, na czas powstawania tekstu, tylko jeden typ związany z tym wydarzeniem. Mowa o kursie na to, kto zwycięży w tej konfrontacji. Kurs ze wskazaniem na reprezentantkę Stanów Zjednoczonych wynosi 1.67, a na Brazylijkę 2.00. Moje wskazanie wędruje w kierunku bardziej doświadczonej zawodniczki. Mimo, że ostatnio jej nie idzie, to teraz matchmakerzy Bellatora poszli byłej mistrzyni na rękę, dając jej walkę z dużo niżej notowaną przeciwniczką. Można odwołać się do banału mówiącego, że: „MMA jest nieprzewidywalne” i, że: „Klatka wszystko zweryfikuje”. Jednak prawda jest taka, że Ilima-Lei jest lepsza w każdej płaszczyźnie walki od Bruny i może przegrać wyłącznie na „swoje życzenie”.

Neiman Gracie vs Goiti Yamauchi: typ, kurs bukmacherski i zapowiedź walki (13.08.2022 r.)

Po raz kolejny mogę użyć tego sformułowania, które głosi, że czas na main event gali, z tym że tym razem kolejnego numerowanego wydarzenia Bellatora. W Noblebet również znajduje się tylko typ na to, kto zwycięży w tym pojedynku, lecz dopiero za jakiś czas uargumentuję swe stanowisko. Na razie dodam, że w tej walce zmierzą się dwaj Brazylijczycy, choć Goiti ma japońskie korzenie. Wyżej notowany jest Neiman, który znajduje się na piątym miejscu w rankingu wagi półśredniej, a Yamauchi dopiero będzie dążyć do tego, by znaleźć się w czołowej dziesiątce rankingu Bellatora w wadze półśredniej. Za chwilę omówię szerzej ich jak i ich rekordy w statystycznym porównaniu, a na razie dodam, że Neiman będzie próbował wrócić na zwycięskie tory, a Goiti przedłużyć serię swych triumf do trzeciego razu.

Statystyczne porównanie Neimana Gracie z Goiti Yamauchim

 • Neiman ma na koncie 14 walk, z czego 11 wygranych, a Goiti aż 32 walki, z czego aż 27 triumfów.
 • Neiman Gracie dla Bellatora dotychczas walczył 12 razy, a Goiti 17 razy, przez co obaj doskonale znają atmosferę gali i medialności wokół swojej osoby.
 • Patrząc szczegółowo na ich rekordy, to Gracie wygrał po razie przez nokauty i decyzje, a 9 razy przez poddanie. Do tego jak przegrywał, to zawsze przez werdykty sędziów. Z kolei Goiti 2-krotnie nokautował rywali, 21-krotnie poddawał i 4 razy zwyciężał przez decyzje. Również przegrywał tylko przez werdykty sędziów.
 • Przypatrując się ich ostatnim pięciu walkom, to Neiman ma serię: P – W – P – W – P, a Yamauchi: W – W – P – W – W.
 • Patrząc na ostatnie pięć walk, to Goiti tylko raz walczył na pełnym dystansie, a tak 4-krotnie wygrywał w pierwszej rundzie. Z kolei Neiman 3 razy prowadził walki na pełnym dystansie, a po razie jego pojedynek kończył się w premierowej i drugiej rundzie.
 • Wyższy jest Neiman, który mierzy 6’00” cali, czyli 182.88 cm, przy Goiti’m, który ma 5’10”, czyli 177.8 cm.
 • Również Neiman ma przewagę w rozpiętości ramion o około 5 centymetrów.
 • Obaj chętniej prowadzą walki w parterze i korzystają ze stójki, dopiero, kiedy widzą, że są słabsi od rywali na macie; dlatego spodziewam się parterowej młócki, co się zowie.

Moje typowanie związane z walką Neimana Gracie z Goiti’m Yamauchi’m

Analizując powyższe składowe, jak i przypatrując się im ostatnich występom, nie sądzę, by zaskoczeniem było, kiedy napiszę, że stawiam na… Goiti’ego. Jest na fali, kończy rywali w pierwszej rundzie, a Neimanowi przytrafił się okres, kiedy przeplata zwycięstwa z porażkami. Poza tym Neiman jest o cztery lata starszy od swego rywala, gdyż ma już przeszło 33 lata i widać, że z każdym kolejnym rokiem idzie mu coraz słabiej. Jeszcze na razie znajduje się w rankingu wagi półśredniej Bellatora, lecz sądzę, że lada chwila jego miejsce zajmie rozpędzony Goiti. Kurs na triumf Gracie’go wynosi 1.45 względem 2.47 na jego przeciwnika. I mimo, że łącznie dzięki tym dwóm typom mamy kurs 4.12, tak decyduję się postawić w tym przypadku właśnie na Goiti’ego.

Propozycja kuponu:

NOBLEBET, Bellator 284

fot. Yingwah Yau/Bellator/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze