Wczoraj mistrz Wyszejszaja Liha potknął się w Brześciu i to dobra wiadomość dla wszystkich kibiców białoruskiej ekstraklasy, ponieważ sprawa tytułu nie jest rozstrzygnięta. Dzisiaj BATE ma okazje zrównać się punktami z klubem z Soligorska i wydaje się, że przeciwnik jest do tego idealny. Czy faworyci wywiążą się ze swojej roli? Warto skorzystać z naszej weekendowej promocji w TOTALBET, który oferuje pierwszy zakład bez ryzyka do 250 PLN! (maksymalnie DWA zdarzenia na kuponie) Zapraszam do lektury.

Załóż konto w TOTALBET i zagraj bez ryzyka do 250 PLN ze zwrotem na konto depozytowe!

Kod promocyjny, który aktywuje promocję w TOTALbet: ZAGRANIE

totalbet

Torpedo Żodzino vs Gomel (28.08. godz. 15:30)

Naszą przygodę z Wyszejszaja Liha rozpoczynamy od wizyty w Żodzino, gdzie miejscowe Torpedo zmierzy się z beniaminkiem. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli swoje zmagania w Brześciu, bo już do przerwy prowadzili z Dynamo 2:0. Niestety pojawiło się załamanie formy w drugiej części i rywale nie dość, że wyrównali, to jeszcze ostatecznie zwyciężyli. Rzut karny przy stanie 2:2 został koncertowo zepsuty przez Fabricio Oya i w sumie dziwię się, dlaczego akurat on do niego podszedł. Jest kilku innych dobrych wykonawców w Żodzinie, ale taka już decyzja trenera. Większych szans na powtórkę z poprzedniej kampanii już nie ma, ale trzeba oglądać się za siebie, bo utrzymanie nie jest pewne. Czy Torpedo poradzi sobie z beniaminkiem?

Gomel to fenomen i zdecydowanie moja ulubiona drużyna w białoruskiej ekstraklasie. Przypomnijmy, że piłkarze tego klubu sensacyjnie wyeliminowali z pucharu Szachcior Soligorsk i to występując przecież na obiekcie przeciwnika przez dłuższy czas w osłabieniu. Wielki sukces tego projektu, który już w tej kampanii miesza i być może ujrzymy ich w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Strata do czołowej trójki nie jest duża i ewentualna wygrana dzisiaj z pewnością ich do tego celu przybliży. Mają swój niepodrabiany styl, który pozwala im zwyciężać. Obawiam się, że młody trener Ivan Bionchik może za chwilę opuścić Gomel, oby nie. Na dobre zadomowił się Oleksandr Vasyliev i popisuje się kolejnymi asystami oraz golami. Czy dzisiaj również będziemy mogli podziwiać jego formę?

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 maja 2022 15:34.

Ключавыя моманты (statystyki):

 • Ostatnie spotkanie Torpedo Żodzino w lidze zakończyło się porażką 2:3 z Dynamo Brześć
 • Torpedo Żodzino znajduje się na 11. miejscu w lidze z dorobkiem 22 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki
 • Ostatnie spotkanie Gomel w lidze zakończyło się zwycięstwem 2:0 z Dynamo Mińsk
 • Gomel znajduje się na 5. miejscu w lidze z dorobkiem 35 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to 4 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi zespołami na stadionie Torpedo Żodzino, zakończyły się 5 wygranymi gospodarzy

Co obstawiać?

Gomel jest tutaj zasłużonym faworytem, ale zdziwiła mnie ich statystyka występów w Żodzino. Pięć ostatnich meczów to pięć zwycięstw Torpedo i naturalnie kiedyś nadejdzie przełamanie, ale czy to będzie dzisiaj, tego nie wiem. Jak gospodarze grają u siebie, to nigdy ich nie lekceważę, dlatego uważam, że możemy liczyć na ciekawe widowisko. Pobieram do swojego kuponu over 9.5 rzutów rożnych. Jestem zdania, że i jedni i drudzy postawią przede wszystkim na atak i tym samym pojawi się wiele stałych fragmentów gry.

Zdarzenie: Torpedo Żodzino vs Gomel

Typ: powyżej 9,5 rzutów rożnych

Kurs: 1,53

grupa

Dynamo Mińsk vs FC Mińsk (28.08. godz. 17:30)

Przenosimy się do Mińska i tutaj odbędzie się małe derby stolicy. Dynamo zmieniło niedawno trenera, ponieważ Leonid Kuchuk przeniósł się do Ruchu Lwów i szkoda, ponieważ jego drużyna nabierała rozpędu. Teraz swoich sił próbuje Artem Chelyadinsky i jak na razie początki są bardzo trudne. Porażka w Gomel boli, ale chyba bardziej niemoc, jaką można było oglądać w tamtym pojedynku. Dodatkowo nie mam informacji, co dzieje się z najlepszym strzelcem gospodarzy, a więc Ablay Mbengue, ale zapewne za chwilę również zmieni klub na taki, w którym po prostu więcej zrobi. Taka jest już ta białoruska rzeczywistość. Dynamo wróci na zwycięskie tory?

Okazja na to jest przednia. FC Mińsk zdecydowanie zwolniło w porównaniu do poprzednich tygodni i miesięcy. Był taki okres, gdzie stawiali się lepszym zespołom Wyszejszaja Liha, ale te czasy już minęły. Zdecydowana porażka z Niomanem Grodno pokazuje, że nie wszystko działa jak należy i trzeba trochę pozmieniać w składzie, aby po raz kolejny nie najeść się w wstydu. Nie ma też co zbyt dużo oczekiwać od przyjezdnych, wszak jest to typowa ekipa środka stawki, ale jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia i szanse na wyższą połówkę tabeli są. Do poprawy jest wiele od ofensywy, do defensywy, która dawno już nie cieszyła się z zachowania czystego konta. Dzisiaj będzie o to bardzo trudno, ale nie takie rzeczy oglądaliśmy na Białorusi. Czy goście postawia się w derbach z faworyzowanym Dynamo?

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 maja 2022 15:34.

Ключавыя моманты (statystyki):

 • Ostatnie spotkanie Dynama Mińsk w lidze zakończyło się porażką 0:2 z Gomel
 • Dynamo Mińsk znajduje się na 4. miejscu w lidze z dorobkiem 39 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to 7 zwycięstw i 3 porażki
 • Ostatnie spotkanie FC Mińsk w lidze zakończyło się porażką 0:4 z Niomanem Grodno
 • FC Mińsk znajduje się na 8. miejscu w lidze z dorobkiem 24 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Dynama Mińsk 3:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi zespołami na stadionie Dynama Mińsk, zakończyły się 5 wygranymi gospodarzy

Co obstawiać?

Zmiana szkoleniowca, o której pisałem wyżej, zawsze ma jakiś mniejszy bądź większy wpływ na drużynę. Uważam, że w przypadku Dynama powoli się to normuje i porażka z Gomel była potrzebna, aby na nowo zmotywować gospodarzy. Dzisiaj zmierzą się z przeciwnikiem, który sobą nic nie reprezentuje w ostatnim czasie, dlatego też idę w stronę dwóch trafień faworyta. Nie ma Ablaya Mbengue, ale jest Vladislav Klimovich i na niego liczę najbardziej. Mam nadzieję, że skuteczność Dynama pozwoli na przynajmniej dwa ich gole.

Zdarzenie: Dynamo Mińsk vs FC Mińsk

Typ: Dynamo Mińsk powyżej 1.5 gola

Kurs: 1,33

BATE vs Isłacz Mińsk (28.08. godz. 19:30)

Ostatnim omawianym meczem będzie ten w Borysowie. Jest to niejako rewanż za finał pucharu Białorusi, który odbył się kilka miesięcy temu w Gomel. BATE niestety nie wykorzystało swojej przewagi nad Eniergietykiem-BDU i tylko zremisowało z tym zespołem 1:1. Byli dominatorzy Wyszejszaja Liha mają nadzieję wrócić na tron i przede wszystkim powinni patrzeć na siebie, bo Szachcior Soligorsk regularnie się potyka i to jest szansa dla gospodarzy. Nie mogą jednak pozwalać sobie na stratę oczek z takimi rywalami, jak ten sprzed tygodnia i dzisiaj należy spodziewać się zmasowanego ataku na Isłacz. Czy to wystarczy na komplet oczek?

Przyjezdni nie mają za sobą udanego okresu. Dwie porażki z rzędu i jedna wygrana przyznana walkowerem nie jest dobrą wiadomością dla sympatyków stołecznego klubu. Dodatkowo nie rozumiem sytuacji z najlepszym strzelcem tej drużyny i kapitanem Dmitri Komarovskim, który ciągle jest zasadzany na ławce rezerwowych i tym samym w pełni nie pomaga swoim kolegom. Powinna to być centralna postać, która daje wiele jakości z przodu Isłaczowi. To już są trenerskie gierki i ciekawy jestem kiedy to się ustabilizuje. Po dwutygodniowej przerwie zmierzą się z BATE i nic dziwnego, że skazywani są na porażkę. Czy będą w stanie sprawić niespodziankę?

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 maja 2022 15:34.

Ключавыя моманты (statystyki):

 • Ostatnie spotkanie BATE w lidze zakończyło się remisem 1:1 z Eniergietykiem-BDU
 • BATE znajduje się na 2. miejscu w lidze z dorobkiem 44 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to 10 zwycięstw i 1 porażka
 • Ostatnie spotkanie Isłacza Mińsk w lidze zakończyło się walkowerem 3:0 ze Sputnikiem
 • Isłacz Mińsk znajduje się na 10. miejscu w lidze z dorobkiem 23 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem BATE 2:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi zespołami na stadionie BATE, zakończyły się 2 wygranymi gospodarzy, 2 remisami i 1 zwycięstwem Isłacza Mińsk

Co obstawiać?

Isłacz to bardzo niewygodny przeciwnik, ale nie tym razem. Uważam, że BATE, które straciło punkty w rywalizacji z Eniergietykiem-BDU, tym razem sięgnie po ich komplet. Należy zwrócić uwagę, że przyjezdni przegrali niedawno aż 1:7 z Ruchem Brześć, a potem mieli tygodniową przerwę spowodowaną walkowerem otrzymanym od Sputnika. To nie pomoże złapać odpowiedniego rytmu i ekipa z Borysowa strzeli przynajmniej dwa gole. Tak też typuję, korzystając z bonusów bukmacherskich.

Zdarzenie: BATE vs Isłacz Mińsk

Typ: BATE powyżej 1.5 gola

Kurs: 1,35

Zakład bez ryzyka do 250 PLN warunki:

Promocja obowiązuje od 27.08.2021 godz. 16:00 do 29.08.2021 godz. 23:59:59.
Zarejestruj konto z kodem ZAGRANIE w okresie trwania promocji.
Postaw kupon Solo lub AKO2 z kursem łącznym kuponu min. 1.2.
Maksymalna stawka nie jest ograniczona, natomiast maksymalny zwrot wynosi 250 PLN. (Maksymalny zwrot przyznawany jest przy stawce 284 PLN.)
Do promocji zaliczane są tylko kupony zawarte z salda głównego.

totalbet

Pełen regulamin promocji znajdziesz tutaj-> Zagranie.com/go/totalbet-regulamin

28.08. Białoruś Totalbet

fot. Rafal Rusek

Zaloguj się aby dodawać komentarze