Czas na drugi dzień siatkarskich mistrzostw świata! Już dziś zaprezentują się kolejne narodowości, w tym tak uznane marki, jak Argentyńczycy z Irańczykami, czy Włosi, Holendrzy, Serbowie. Od siebie przyjrzę się rywalizacji właśnie Albicelestes z Iranem, jak i Italii z Kanadyjczykami. O ile w pierwszym meczu wskazanie faworyta nie jest tak oczywiste, tak w drugim jest aż za nadto wiadome, która drużyna okaże się zwycięska. Jednak zanim opiszę nieco więcej na temat i tych czterech zespołów z dwóch wybranych par, jak i przedstawię swoje propozycje, dodam, że kupon stawiam w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Argentyna vs Iran: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (27.08.2022 r.)

Obie reprezentacje od lat należą do światowej czołówki. Niejednokrotnie siatkarze tych drużyn błyszczeli formą i to na przeróżnych mistrzostwach, począwszy od występów na kontynentalnych turniejach, przez czempionat globalny, po igrzyska olimpijskie. Dlatego też mimo, że dopiero rozpoczynają swoje tegoroczne mistrzostwa świata, tak jestem pewien, że czeka nas cała masa emocji. Zwłaszcza, że w obu reprezentacjach wystąpi cała masa gwiazd z obu stron siatki. Sądzę, że będzie to jedno z najbardziej zaciętych spotkań drugiego dnia turnieju. W końcu zmierzą się dwie konkurencyjne drużyny, które właśnie należą do światowej czołówki i to nie „od wczoraj”. Za chwilę opowiem o nich więcej w statystycznym porównaniu, a na razie przypomnę, że skoro mówimy o siatkarskich mistrzostwach świata, to zawsze możesz zobaczyć, jak idzie mi ich typowanie. Wystarczy kliknąć w kartę związaną z typowaniem siatkarskich meczów.

Statystyki, na które warto zwrócić uwagę przed meczem Argentyny z Iranem na MŚ:

 • W oficjalnym rankingu FIVB Albicelestes plasują się na siódmej pozycji, a ich dzisiejsi przeciwnicy na ósmej. Różnica punktowa wynosi 2 oczka, gdyż Argentyńczycy mają 280 punktów.
 • Dotychczas konfrontowali się w oficjalnych grach 11 razy i aż 8-krotnie lepsi byli Irańczycy.
 • Ostatni mecz, jaki rozegrali, odbył się w 2021 r. i wówczas po czterech setach lepsi okazali się Argentyńczycy.
 • W ostatnich 9 meczach Albicelestes zwyciężali trzykrotnie, odpowiednio w latach: 2015, 2016 i 2021.
 • Aż 8-krotnie ich mecze kończyły się po większej liczbie setów niż trzy, a „trzysetówkę” mieliśmy wyłącznie w trzecim spotkaniu w 2016 roku.
 • Aż 5-krotnie w 9 spotkaniach ich rywalizacje kończyły się po tie-breaku.
 • Aż 5-krotnie w ostatnich 5 grach ich rywalizacje kończyły się po większej liczbie setów niż trzy.
 • Obie reprezentacje uczestniczyły w tegorocznej edycji Ligi Narodów i Irańczycy zajęli 7. miejsce, a Argentyńczycy 9. lokatę, uzyskując odpowiednio: 20 i 18 punktów.

Interesujące typy związane z meczem Argentyńczyków z Irańczykami na MŚ

Pierwszym z tego typu wskazań jest to, jakim wynikiem zakończy się ich spotkanie. Jednak mamy tu bardzo duże ryzyko odnośnie tego, kto i w jakim rezultacie zwycięży. Najprawdopodobniejszymi wskazaniami są, że albo Argentyńczycy, albo Irańczycy wygrają do jednego. Na te zdarzenia mamy kurs ustabilizowane kolejno na poziomie 4.10 i 5.40. Jednak jak piszę, obie reprezentacje prezentują porównywalną formę i potrafiły zwyciężać nad sobą już nie raz i w przeważającej większości po więcej niż trzech setach, stąd takie kursy.

Kolejnym ciekawym wskazaniem jest to, kto zwycięży w pierwszym secie. Bukmacher Fortuna przypisuje większe szanse dla Argentyńczyków, na których mamy wycenę 1.75 względem 2.05 na Irańczyków, lecz nie skreślałbym z miejsca dzisiejszych przeciwników Albicelestes. Owszem, chyliłbym się bardziej ku zaznaczeniu, że dokonają tego Argentyńczycy, ale wolę zanadto nie ryzykować.

Z kolei jeżeli poszukujesz bezpiecznych typów do zaznaczenia, to dodam, że kurs na to, że zostanie rozegranych więcej niż trzy i pół seta wynosi 1.30, a że po prostu odbędzie się czwarty set, mamy już wycenę na poziomie 1.34. Też takim spokojnym wskazaniem jest, że kadry ugrają łącznie mniej niż kolejno czterdzieści sześć i czterdzieści siedem oczek, na co mamy kurs na poziomie 1.58 i 1.30. Ostatnim z wyglądających na bezpiecznych typów jest to, że po dwóch setach będziemy mieli wynik jeden do jednego, na co mamy kurs ustabilizowany na poziomie 1.98.

Moje typowanie związane z meczem Argentyńczyków z Iranem na MŚ

Od siebie tym razem pójdę w zaznaczenie tego, że Argentyńczycy zdobędą więcej niż dziewięćdziesiąt dwa punkty. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.72, w sam raz, by postawić na coś innego niż zwykle, a jednocześnie ładnie podbić kupon. Sądzę, że i tym razem to Argentyńczycy okażą się zwycięzcy w tej konfrontacji, lecz nie będą w stanie dokonać tego już w trzech partiach. To z kolei zaowocuje tym, że pierwszy triumf odniosą po szalenie zaciętej rywalizacji, przez co powinni z łatwością nabić więcej niż dziewięćdziesiąt dwa oczka. Informacyjnie dodam, że identyczne wskazanie, tyle że już na Irańczyków jest wycenione na 1.89.

Fortuna
1.72
1. drużyna liczba punktów w meczu - więcej niż 92.5 pkt: TAK

Włochy vs Kanada: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (27.08.2022 r.)

W drugim spotkaniu, którego opisu się podejmuję czeka nas konfrontacja zdecydowanego faworyta z bardzo dużym underdogiem. Nie ma się, co oszukiwać, że Kanadyjczycy mają jakieś szanse. Owszem, mogą momentami, zwłaszcza na początkach setów sprawiać trudności, lecz ostatecznie należy pamiętać, że mierzą się z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Włosi, jak zawsze, kiedy przystępują do turnieju, celują w zdobycie trofeum i nie inaczej jest i tym razem. Są jednymi z głównych faworytów do awansu ze swojej grupy, a nawet jej wygrania. Oprócz Kanadyjczyków w swojej tabeli mają do ogrania jeszcze takie kraje, jak Chiny i Turcja. Tak naprawdę wyłącznie ostatni z zespołów może sprawić im trudności, lecz zmierzą się z nim nie dziś. Wracając do mówienia o meczu Italii z Kanadą, dodam, że obstawiać to spotkanie możesz z Fortuną. Wystarczy założyć u nich konto z naszym kodem promocyjnym, by odebrać świetny BONUS na start.

Statystyki, na które warto zwrócić uwagę przed obstawianiem meczu Włochów z Kanadyjczykami:

 • Włosi są klasyfikowani na szóstej pozycji, a ich dzisiejsi przeciwnicy na czternastej lokacie w oficjalnym rankingu FIVB.
 • Italia na każdy turniej jedzie w jednym celu: zwycięstwo całych zawodów, a Kanadyjczycy dopiero od niedawna starają się – co widać najwyraźniej w Lidze Narodów – zaczynać konkurować z najlepszymi na świecie.
 • Włosi mają znacznie więcej siatkarskich gwiazd i to na każdej pozycji względem Kanadyjczyków.
 • Dosłownie w każdym elemencie gry Włosi prezentują się lepiej, co z resztą było widoczne po ich zmaganiach w tegorocznej edycji Ligi Narodów.
 • Italia zwyciężyła w fazie grupowej tegorocznej Ligi Narodów, a Kanada po dwunastu grach znalazła się na piętnastej pozycji. Dla porównania dodam, że Włosi zdobyli 31 punktów, a ich dzisiejsi rywale ledwo sześć oczek.
 • Odnośnie do ich rywalizacji, to zespoły mierzyły się ze sobą 9-krotnie i, co ciekawe – częściej wygrywali Kanadyjczycy! To oni mają pięć triumfów na swoim koncie.
 • W ostatnich 9 grach Kanadyjczycy zanotowali serię 5 triumfów z rzędu, kolejno w latach: 2016, 2017, 2018 i dwa razy w 2019 r.
 • W ostatnich trzech meczach zwyciężali Włosi, ale w 2021 r. dwukrotnie po tie-breaku, a w czerwcu tego roku ograli ich do zera.
 • Poza ostatnim meczem, to za każdym razem w 9 ich grach, rywalizacja kończyła się po więcej niż trzech setach.

Interesujące typy związane z meczem Włochów z Kanadyjczykami na MŚ

Patrząc na to, jak się prezentują zespoły w tym sezonie, to najbardziej oczywistym wydaje się wskazanie, że Italia wygra trzy do zera. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.84, choć przyznaję, że jeśli miałbym ryzykować, pobawić się w ryzykowniejsze typy, to brałbym ten, że Kanadyjczycy ugrają co najmniej jedną partię. Wycena tego zdarzenia wynosi 3.15. Kolejnymi z ryzykownych, aczkolwiek możliwych typów do wejścia są te, które informują, że będziemy świadkami rozegranych więcej niż trzech setów lub dokładnie czterech, na co mamy kurs kolejno na poziomie 1.93 i 2.92.

Od siebie zagram tym razem coś bezpieczniejszego, ale ciekawy jeszcze jest kurs, że Kanada wygra seta, na co mamy wycenę na poziomie 1.85, jak i że wygrają dokładnie jedną partię, na co mamy 3.15. Ostatnim z interesujących i możliwych do wejścia, choć ryzykownych typów jest, że po dwóch setach na tablicy świetlnej będzie widniał wynik jeden do jednego. Akurat Kanadyjczycy lubią zwłaszcza na początku meczu sprawiać wiele problemów, a Włosi spokojniej wchodzą w mecz, przez co często gubią pierwsze odsłony. Dlatego polecam uważniej przyjrzeć się również temu wskazaniu, na które mamy wycenę na poziomie 2.75.

Moje typowanie związane z meczem Włochów z Kanadyjczykami na MŚ

Tym razem chcę zaryzykować mniej niż przy pierwszym wskazaniu i dlatego też stawiam w tym przypadku na to, ile punktów zdobędą te zespoły w premierowej odsłonie. Spodziewam się, że właśnie w niej czekają nas największe emocje i najbardziej wyrównana rywalizacja, co wiąże się z tym, że to właśnie w niej Kanadyjczycy mogą urwać seta świetnie dysponowanym Włochom. Poza tym dla obu kadr jest to pierwszy mecz na mistrzostwach świata, więc wydarzyć się może dosłownie wszystko, zwłaszcza na starcie meczu. Dlatego też ode mnie wędruje wskazanie na to, że kadry w premierowej odsłonie zdobędą wspólnie więcej niż czterdzieści cztery punkty, na co mamy kurs na poziomie 1.63.

Fortuna
1.63
1. set liczba punktów - więcej niż 44.5: TAK

Propozycja kuponu:

Siatkówka, Fortuna, dzień 2, MŚ

fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze