Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów: typy, kursy, zakłady | 13.05.2023

Warta Zawiercie vs Asseco Resovia Rzeszów, 4. mecz o brązowe medale w PlusLidze w sezonie 2022/2023

Z racji tego, że rywalizacja w wielkim finale PlusLigi się już zakończyła, dziś stawiam tylko singla na czwartą konfrontację o brązowe krążki. Analizując trzy poprzednie spotkania, faworytem według komentatorów i siatkarskich ekspertów są rzeszowianie. Jest tak z racji oceny ich ostatnich występów, w których zaprezentowali się olśniewająco. Natomiast u bukmachera, u którego gram kupon na to spotkanie, to oni mają wystąpić w roli underdoga. Taka pozycja może się brać stąd, że zagrają w Zawierciu; czyli mieście, w którym znacznie częściej przegrywali w tym sezonie. Tak więc, co typuję od siebie w związku ze spotkaniem Warty z Asseco Resovią?

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 5000 zł od depozytu + 200 zł zakład bez ryzyka (zwrot na depozyt) + 35 zł freebet BEZ depozytu

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 5000 zł, CASHBACK: 200 zł, FREEBET: 25 + 10 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (13.05.2023 r.)

Przyjezdną drużynę dzieli już tylko jedna wiktoria od sięgnięcia po brązowe medale. Stało się tak za sprawą tego, że we wtorek pokonali zawiercian po raz drugi z rzędu. A przypomnijmy, że aby znaleźć się na najniższym stopniu podium trzeba okazać się lepszym od rywali w sumie trzykrotnie. Dlatego już dziś może się okazać, że Asseco Resovia będzie miała okazję do uczczenia – w rozumieniu klubu i faktu, jak się prezentowali przed play – offami – drobnego sukcesu, uzyskania tzw. nagrody pocieszenia. W jakim stopniu jest to prawdopodobny typ do wejścia? W bardzo wysokim, albowiem Asseco Resovia w ostatnich dwóch spotkaniach zaprezentowała się wprost oszałamiająco. O ile pierwszy mecz przegrali po tie – breaku, tak w dwu kolejnych nie pozostawiali złudzeń na temat tego, kto jest lepszy.

Choć w drugim spotkaniu pierwszy set oddany do 13-stu tego nie zwiastował. Co prawda w obu ostatnich spotkaniach dwa sety wygrywali wynikami do 22 i 23 oczek. Tyle tylko, że właśnie: potrafili w nich zwyciężać, udowadniając tym samym, że „wracają z podróży” po przegranej. I dziś to siatkarze Asseco Resovii przystąpią do spotkania w roli zdecydowanych faworytów, jak mawiają siatkarscy eksperci. Nie może być inaczej skoro rzeszowianie grają wprost oszałamiająco i rozbijają zawiercian za sprawą doskonałej gry w dosłownie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Kogo wyróżniłbym indywidualnie za np. ostatnie spotkanie? Ano z pewnością Buckiego, Kochanowskiego, Piotrowskiego jak i Toreya DeFalco. Ostatni z wymienionych pokazał się z najlepszej strony, bo zdobył w sumie aż 24 punkty! Po 8 dołożyli Kochanowski i Piotrowski, a aż 9 Bucki.

PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie vs. Asseco Resovia Rzeszów

Kto wygra mecz?
ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE 50%
ASSECO RESOVIA RZESZÓW 50%
12+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE
 • ASSECO RESOVIA RZESZÓW

 

Dla porównania dodam, że po stronie Aluronu CMC Warty Zawiercie najlepiej zagrali tacy siatkarze jak: Kwolek, Konarski oraz Kovacević. Pierwszy z nich zdobył w sumie 14 oczek, a pozostała dwójka dołożyła po 10 do dorobku punktowego zawiercian. Uogólniając: Asseco Resovia prezentuje się znacznie lepiej od rywali zarówno w bloku, na przyjęciu, w ataku i kontratakach; a także na zagrywce. Znamienicie dwukrotnie wykorzystali wszelkie słabości zawiercian. Nie zatrzymały ich nawet problemy kadrowe wynikające z problemów zdrowotnych. Wszak przecież jeszcze do niedawna z kłopotami zdrowotnymi zmagali się i Klemen Cebulj i Maciej Muzaj. Co prawda dziś zagrają w Zawierciu, a grę przed własną publicznością znakomicie potrafili wykorzystywać gracze Warty; ale… To przecież w tym mieście Asseco Resovia zaczęła marsz po brązowe medale.

Dlatego też na niewiele zdaje się odwołanie do ich spotkań między sobą w zasadniczej części sezonu. Z dziennikarskiego obowiązku przypomnę, że w listopadzie w Rzeszowie Warta wygrała do jednego, a u siebie w marcu do zera. Tyle tylko, że w walce o brązowe medale zdołali wygrać jeden mecz, który od pierwszej do ostatniej piłki był na styku. Później rzeszowianie nie pozostawiali już złudzeń ku temu, kto jest lepszym. Jednak zanim przedstawię swój typ względem tej rywalizacji; to przypomnę, że zawsze możesz sprawdzić, jak idzie mi typowanie meczów związanych z tą dyscypliną. Wystarczy odwiedzić zakładkę o nazwie TYPY: Siatkówka, która jest jedną z należących do sekcji – TYPY Dnia.

 

 

Statystyki przed czwartym meczem o 3. miejsce w PlusLidze między Aluronem CMC Wartą Zawiercie a Asseco Resovią Rzeszów:

 • W ostatniej ich konfrontacji rzeszowianie nie stracili nawet seta wygrywając poszczególne partie do: 19, 22 oraz 23 punktów.
 • Dane z powyższej statystyki świadczą o tym, że Asseco Resovia w trzecim ich meczu o brązowe medale zdobył 75 punktów, a Warta wywalczyła 64 oczka.
 • Jeśli chodzi o wyniki składowe w poszczególnych partiach to Warta prowadziła tylko w trzecim secie następującymi wynikami: 6:8, 14:16 oraz 19:21.
 • Natomiast w pierwszych dwóch setach Asseco Resovia prowadziła kolejno: 8:6, 16:12 i 21:15; a w drugiej odsłonie 8:3, 16:12 i 21:20.
 • Siatkarze Asseco Resovii zagrywali w sumie 74-krotnie i wywalczyli łącznie 24 break pointy. Z kolei Warta przy 65 serwisach wywalczyła 12 BP.
 • Zawodnicy rzeszowskiego klubu przyjmowali piłkę 49 razy i zdobyli 32 punkty po 1. akcji po przyjęciu; a u Warty ta statystyka wynosi 64 przyjęć względem zdobytych 35 oczek.
 • W przypadku 1. ataku po pozytywnym przyjęciu, to Asseco Resovia zdobyła tak 24 punkty notując przy tym 79% skuteczności. Natomiast Warta uzyskała 21 oczek i 71%.
 • Natomiast odnośnie do 1. ataku po negatywnym przyjęciu, to rzeszowianie wywalczyli w ten sposób 20 punktów przy 55% skuteczności, a Warta 36 oczek przy 31%.
 • W przypadku statystyki ataku po obronie, to Asseco Resovia w ten sposób ugrała łącznie 25 punktów przy 48% skuteczności. Natomiast Warta wywalczyła tak 30 oczek przy 47%.

Mój typ na czwarty mecz o 3. miejsce w PlusLidze między Aluronem CMC Wartą Zawiercie a Asseco Resovią Rzeszów

Ostatnie dwa single nam nie weszły, więc próbujemy do trzech razy. Okazja ku temu jest przednia nie tylko z racji skali spotkania. Jaki powód mam na myśli? Ano ten, że do postawienia go wykorzystuję kod promocyjny Totalbetu. Natomiast, co gram w związku z samym spotkaniem? Stawiam na to, że Asseco Resovia Rzeszów raz jeszcze okaże się lepszymi od przeciwników i dzięki temu zdobędą brązowe medale. Co prawda zawiercianie nie mają już nic do stracenia i z pewnością będą próbowali się przeciwstawić. Tyle tylko, że szaleńczy atak nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty.

Asseco Resovia Rzeszów zwycięży w meczu: TAK
Kurs: 2.02
Graj!

Przykładem potwierdzającym me słowa jest to, co wydarzyło się w ostatniej grze Jastrzębskiego Węgla z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle. I tak, wiem, że piszę o innych zespołach; ale zmierzam do tego, że rzeszowianie są identycznie rozpędzeni teraz jak jastrzębianie. Dlatego też uważam, że mimo, iż bukmacher jakim jest Totalbet uważa, że faworytem spotkania jest Warta; tak stawiam na ich dzisiejszych przeciwników. Tym samym uzyskuję singla o wartości kursu całkowitego na poziomie 2.02.

Propozycja kuponu:

Warta Zawiercie vs Asseco Resovia Rzeszów, Totalbet, kupon, singiel, 13 maja

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

200 zł bez ryzyka (zwrot na konto główne) + 5000 zł od depozytu + 35 zł freebety

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze