W sobotę mamy dla Was dwie propozycje z LOTTO Ekstraklasy. Na starcie typ ze spotkania dwóch beniaminków – Miedź Legnica vs Zagłębie Sosnowiec oraz wieczorna potyczka: Korona Kielce vs Lech Poznań.

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na LOTTO Ekstraklasę w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

Skuteczność typów Zagranie w kuponach na Ekstraklasę w marcu: 8/13

Zysk/strata typów Zagranie w kuponach na Ekstraklasę w marcu: +111 PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typ

Miedź Legnica vs Zagłębie Sosnowiec

Oba zespoły aktualnie znajdują się w dolnych rejonach tabeli. Zagłębie Sosnowiec plasuje się na ostatnim miejscu z dorobkiem 18 punktów. Po 26 spotkaniach uzbierali na swoim koncie 18 punktów. Dodatkowo mogą się „pochwalić” największą liczbą porażek. Do tej pory zaliczyli aż 16 przegranych rywalizacji. Pierwsze spotkanie między tymi ekipami zakończyło się wygraną ostatniej drużyny tabeli z wynikiem 3:1. Teraz czas na rewanż w Legnicy.

Miedź jest w zdecydowanie lepszym położeniu, ponieważ plasuje się na 13. pozycji. Dodatkowo mają na swoim koncie dziewięć punktów więcej od dzisiejszego przeciwnika. Nie mają już szans na awans do górnej ósemki, jednak zwycięstwo pozwoli im oddalić się od wizji spadku. Podopieczni Dominika Nowaka przegrali w trzech z pięciu ostatnich spotkań. Syndromy lepszej gry pokazali na swoim obiekcie, gdzie pokonali Lecha Poznań, a także Wisłę Płock. Legniczanie w każdym z trzech meczów domowych w rundzie wiosennej stracili przynajmniej jedną bramkę. Jak będzie starciu z Zagłębiem Sosnowiec? W poprzedniej kampanii starcie tych zespołów zakończyło się wynikiem 4:1 dla gospodarzy. Ogólnie w trzech poprzednich potyczkach w Legnicy padł wynik BTTS.

Statystyki:

 • Zagłębie Sosnowiec przegrało najwięcej spotkań od początku sezonu.
 • Pierwsze spotkanie między tymi ekipami zakończyło się wygraną ostatniej drużyny tabeli z wynikiem 3:1.
 • Miedź Legnica wygrała dwa ostatnie mecze domowe.
 • Zagłębie Sosnowiec w każdym z poprzednich trzech wyjazdów straciło przynajmniej dwa gole.
 • Sosnowiczanie przegrali w kolejnych czterech spotkaniach wyjazdowych.
 • Legniczanie w każdym z trzech meczów domowych w rundzie wiosennej stracili przynajmniej jedną bramkę.
 • Podopieczni Dominika Nowaka przegrali w trzech z pięciu ostatnich spotkań.
 • W poprzedniej kampanii starcie tych zespołów zakończyło się wynikiem 4:1 dla gospodarzy.
 • Ogólnie w trzech poprzednich potyczkach w Legnicy padł wynik BTTS.

Konferencja prasowa:

Dominik Nowak: Tabela pokazuje, że jesteśmy lepszym zespołem. Każdy mecz ma jednak inną historię. Nic nie chcemy nikomu udowadniać. Musimy skupić się na własnej grze i pokazać, że umiemy grać szybko tak jak np. z Lechem. Pokazaliśmy to samo w Niepołomicach w ciężkich warunkach, jeśli chodzi o prowadzenie gry. Z tych dwóch spotkań wyciągamy wnioski na przyszłość i to jest dla nas najważniejsze. Taka przerwa była potrzebna w kontekście odpoczynku i regeneracji oraz spokoju w rozmowach z zawodnikami. Będziemy grali niedługo co trzy dni. Poza tym jeszcze mamy puchar. Dzięki tej przerwie na pewno będziemy na podobnym poziomie do pozostałych drużyn.

Co obstawiać?

Moim zdaniem dobrym wyborem w tej parze będzie obstawienie wygranej gospodarzy lub remisu, a do tego dokładamy +1,5 gola. Miedź wygrała w dwóch poprzednich starciach domowych, a do tego statystyki historyczne również są po ich stronie. Zagłębie Sosnowiec przegrało w dwóch kolejnych spotkaniach na tym obiekcie. Goście w każdej z poprzednich trzech delegacji wyciągali piłkę z siatki dwukrotnie. Teoretycznie można atakować tutaj bezpośrednie zwycięstwo gospodarzy, jednak to Ekstraklasa – lepiej się zabezpieczyć.

Zdarzenie: Miedź Legnica vs Zagłębie Sosnowiec

Typ: 1X/+1,5 gola

Kurs: 1.61

Korona Kielce vs Lech Poznań

Korona Kielce w rundzie wiosennej wygrała zaledwie dwa razy, z czego ani razu przed własną publicznością. Lepiej wyglądają w delegacjach, dlatego starcie z Lechem będzie sporą zagadką. Cztery z pięciu ostatnich spotkań Kielczan na własnym boisku zakończyły się remisem. Ważną informacją jest również fakt, że Korona pokonała Lecha w dwóch poprzednich starciach na Suzuki Arena. Korona gra w kratkę w rundzie wiosennej, jednak fakty są takie, że przegrali zaledwie jedno spotkanie ligowe. Przełamią sie na swoim obiekcie z Kolejorzem?

Lech Poznań znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, ponieważ przed sezonem mieli walczyć o mistrzostwo, a obecnie muszą się martwić o swoją pozycję w górnej ósemce. Aktualnie zajmują szóste miejsce w tabeli, jednak mają dokładnie tyle samo punktów, co dzisiejszy rywal, który jest dwie lokaty niżej.

W mediach pojawiły się informacje, że Adam Nawałka dostał ultimatum do zdobycia czterech punktów w nadchodzących spotkaniach sezonu zasadniczego. Dodatkowo atmosfera w szatni mogła się pogorszyć w związku z chęcią letniej rewolucji, która ma dotknąć kilkunastu zawodników. Ciężko oczekiwać, żeby piłkarze, którzy usłyszeli o braku przedłużonego kontraktu walczyli do utraty sił o honor Lecha do końca sezonu. Adam Nawałka znalazł się w ciężkiej sytuacji. Można było się spodziewać, że będzie miał problemy na początku pracy w Lechu, jednak obecne zgrzyty na linii trener – zarząd mogą być zaskoczeniem. Zwolnienie tego szkoleniowca byłoby ostatecznym strzałem w kolano dla Lecha. W przypadku zmiany mogliby mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego zastępstwa, skoro nawet były selekcjoner nie potrafi uporządkować tego bałaganu.

Statystyki:

 • Cztery ostatnie mecze Korony Kielce to wyniki z golem obu stron.
 • Korona nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich meczów na własnym boisku.
 • Cztery z pięciu ostatnich meczów domowych Korony to remisy!
 • Kielczanie przegrali zaledwie jedno spotkanie z ostatnich siedmiu potyczek.
 • Korona Kielce wygrała w dwóch ostatnich meczach domowych z Lechem Poznań.
 • Korona z 13 meczów domowych przegrała zaledwie trzy razy.
 • Lech wygrał tylko jedno z ostatnich pięciu spotkań wyjazdowych w Kielcach.
 • Kolejorz w trzech z czterech delegacji na Suzuki Arena trafił do siatki.
 • Lech Poznań przegrał w dwóch poprzednich delegacjach. Stracili w nich aż siedem goli.
 • Oba zespoły w tabeli mają dokładnie tyle samo punktów.
 • Kolejorz ma na swoim koncie aż 11 porażek – najwięcej z wszystkich drużyn czołowej ósemki.
 • Kolejorz wygrał zaledwie cztery spotkania z poprzednich 13 wyjazdów.

Konferencja prasowa:

Adam Nawałka: Podejmując pracę w Lechu zdawałem sobie sprawę, że jest to bardzo duże wyzwanie i zdania nie zmieniam. Moje nastawienie jest nadal takie samo, czyli staram się cały czas pracować na maksymalnych obrotach. Wszystko jest przed nami i dla mnie liczy się najbardziej reakcja drużyny po ostatnim meczu. Każdy mecz jest dla mnie o życie, bo tak je traktuję. I nie ma na mnie najmniejszego wpływu presja medialna. Jestem przekonany o tym, że to, co robię, jest słuszne i ani na chwile nie zmieniłem swojego nastawienia. Tym bardziej każdego dnia podchodzę do pracy z jeszcze większą energią. Na ten moment interesuje mnie tylko najbliższy mecz.

Gino Lettieri: Chcemy pokazać naszą siłę i nasze najlepsze aspekty na boisku. Chcemy się dobrze przygotować do tego meczu i jak najlepiej pokazać się na naszej arenie w Kielcach. Jesteśmy w takim momencie sezonu, że te cztery mecze teraz są naprawdę bardzo ważne i powtarzamy sobie od spotkania z Jagiellonią, że żarty się skończyły, a zaczęła się poważna gra o życie. Wiemy o co gramy w tym sezonie, zostały cztery ciężkie mecze o dużej wadze, więc zdajemy sobie z tego sprawę i mam nadzieję, że to przełamanie, te trzy punkty zostaną w Kielcach już w sobotę.

Co obstawiać?

W tym meczu spodziewam się bramki z obu stron. Korona Kielce w ostatnim czasie nie potrafi wygrać na własnym boisku, natomiast Lech ma problemy w delegacjach. Myślę, że z takiego połączenia urodzą się bramki. Oba zespoły mają na swoim koncie po 39 punktów, więc tak jak widać po konferencjach prasowych – to będzie starcie o być, albo nie być dla tych drużyn.

Zdarzenie: Korona Kielce vs Lech Poznań

Typ: BTTS

Kurs: 1.80

kupon