Na drugą walkę Adam Kownacki – Robert Helenius kibice czekają od marca 2020 roku. Wówczas “Baby Face” niespodziewanie przegrał z Finem, co znacząco wstrzymało jego karierę. Adam Kownacki jest rządny rewanżu, by udowodnić, że tamta porażka to tylko wypadek przy pracy. Polski pięściarz liczy, że tym razem wszystko ułoży się po jego myśli, a dzięki wygranej nad Heleniusem zbliży się do walki o mistrzostwo świata. Co na to The Nordic Nightmare? Sprawdź typy i kursy bukmacherskie na pojedynek Kownacki vs Helenius.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1640 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Adam Kownacki – Robert Helenius: kursy bukmacherskie i typy

To pojedynek, który miał się odbyć na lipcowej gali, ale wówczas COVID w obozie Tysona Fury’ego anulował całe wydarzenie. Do konfrontacji Adam Kownacki – Robert Helenius dojdzie na tej samej gali, co o mistrzostwo świata będą pojedynkować się Tyson Fury i Deontay Wilder. 9 października w Las Vegas czeka nas wyjątkowe święto boksu, a ważną rolę odegra w nim polski pięściarz.

Dla Adama Kownackiego Robert Helenius miał być tylko przystankiem do większych batalii. Życie napisało jednak inny scenariusz. Fin po raz pierwszy pokonał naszego reprezentanta, czym w konsternacje wprowadził kibiców pięściarstwa. Przed tamtą galą mało kto stawiał na Heleniusa. The Nordic Nightmare wówczas potrzebował tylko czterech rund, by rozprawić się z faworyzowanym Kownackim. Jak będzie tym razem? Na co wskazują typy sporty walki przed tym pojedynkiem?

Kto wygra?
STS
1.42
Adam Kownacki
2.87
Robert Helenius
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.45
Adam Kownacki
2.83
Robert Helenius
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Betfan
1.42
Adam Kownacki
2.79
Robert Helenius
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kownacki – Helenius: zapowiedź i analiza walki

Ostatnio w jednym z wywiadów Adam Kownacki między wierszami zasugerował, że przegrał z Heleniusem, ponieważ nie był odpowiednio skoncentrowany przed galą. Dlatego teraz w znacznym stopniu odcina się przed światem zewnętrznym, by w pełni skupić się na wykonaniu zadania. Baby Face rzucił w eter, że jeśli pokona Roberta Heleniusa, a mistrzowskie pasy odzyska Deontay Wilder, to niewykluczone, że kolejna walka będzie o mistrzostwo świata właśnie z Bronze Bomberem. Jak widać stawka październikowego pojedynku jest nadzwyczaj wysoka.

Polski pięściarz przekonuje, że nie może pozwolić sobie na porażkę. Helenius to trudny rywal, ale w zasięgu Adama Kownackiego. Pytanie, czy faktycznie porażka z marca 2020 roku to epizod, czy początek słabszej formy Baby Face? Kownacki często był krytykowany za to, że zbyt często daje się trafiać, co może w kolejnych latach kariery przełożyć się na jego dyspozycje. Obrona przed ciosami to element, nad którym Baby Face powinien pracować najwięcej. To właśnie kiepska defensywa doprowadziła do porażki z Heleniusem przed czasem. Wówczas polski pięściarz przegrał przez TKO, choć w początkowych rundach radził sobie przyzwoicie.

Adam Kownacki

Do marca 2020 roku Adam Kownacki był niepokonanym bokserem w wadze ciężkiej. Polak na swoim rozkładzie miał Artura Szpilkę, Chrisa Arreolę, Geralda Washingtona czy Charlesa Martina. Baby Face przyzwyczaił do tego, że dawał spektakularne pojedynki. To nie pięściarz, który chowa się za podwójną gardą. Jego boks polega na ofensywie, co często przekłada się na wymianę ciosów z przeciwnikiem. Dlatego walki z udziałem Kownackiego są wielkim show.

Bilans Kownackiego to 21 zawodowych walk, z których zwyciężył 20 pojedynków. Baby Face aż 15 razy wygrywał przed czasem, co pokazuje, że nie stawia na wyrachowany boks, a raczej wchodzi do ringu, jak po swoje. Co prawda, ostatnio przeciwko Chrisowi Arreoli i Charlesowi Martinowi potrzebował pełnego dystansu rundowego, żeby udowodnić swoją wyższość. To jednak wymagający przeciwnicy, których ciężko znokautować.

Obóz Kownackiego od razu po porażce z Heleniusem nalegał na rewanż. Tak naprawdę przed tym pojedynkiem nikt nie kalkulował tego, że Baby Face przegra. Aby namówić Roberta Heleniusa na rewanż trzeba było mu zaproponować wysoką gażę. Fin najlepsze lata kariery ma już za sobą, a wygrana z Kownackim odbudowała jego pozycję w kategorii ciężkiej.

Robert Helenius

The Nordic Nightmare jest o pięć lat starszy od Adama Kownackiego. Helenius jest wyższy, co daje mu też większy zasięg ramion. W swojej karierze odbył 33 zawodowe walki, z których wygrał 30 konfrontacji. Fin 19 razy zwyciężał przed czasem, co pokazuje, że dysponuje kończącym uderzeniem. Helenius przede wszystkim walczył na europejskim rynku. Konfrontacja z Kownackim była jego drugą walką w USA.

Dla porównania umiejętności możemy zaznaczyć, że The Nordic Nightmare uległ Geraldowi Washingtonowi, którego pokonał Adam Kownacki. Fin przegrywał również ze znanym Brytyjczykiem, Dillianem Whytem i Johannem Duhaupasem. Co ciekawe, w 2011 roku, a więc dawno temu Robert Helenius na punkty pokonał Derecka Chisorę. To pięściarz z dużym doświadczeniem, który z pozycji underdoga jest w stanie sprawić niespodziankę. Przekonał się o tym Kownacki na gali w 2020 roku.

Kownacki – Helenius: kursy bukmacherskie

Pomimo ostatniej porażki przed rewanżem w kursach bukmacherskich faworytem jest Adam Kownacki. Bukmacherzy wierzą w to, że w Polak się zreflektuje i zwycięży z fińskim przeciwnikiem. Notowania Baby Face stoją wyżej aniżeli Heleniusa, ale przypominamy, że podobnie było kilkanaście miesięcy temu. Jak się skończyło? Wygraną Fina już w 4. rundzie…

Adam Kownacki – Robert Helenius: kto wygra?

Polscy bukmacherzy obstawiają zwycięstwo Baby Face. Kursy na Adama Kownackiego oscylują w granicach 1.50, a na sukces Roberta Heleniusa wynoszą około 2.90. Różnica jest widoczna gołym okiem, co pokazuje dystans pomiędzy oboma pięściarzami.

Kto wygra?
STS
1.42
Adam Kownacki
2.87
Robert Helenius
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.45
Adam Kownacki
2.83
Robert Helenius
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Betfan
1.42
Adam Kownacki
2.79
Robert Helenius
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Ile rund potrwa walka?

Ostatnio walka Kownacki – Helenius trwała 4 rundy. Tym razem możemy liczyć na dłuższy pojedynek?

Ile rund potrwa walka?
STS
1.65
Poniżej 6.5
2.10
Powyżej 6.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kownacki – Helenius: typy bukmacherskie

Co obstawiamy? Kiedy faworyt przegrywa pierwszą walkę w rewanżu walczy już zdecydowanie ostrożniej. Tj. unika konfrontacji, by nie powtórzyć podobnych błędów. Tak było w drugiej walce Ruiz – Joshua, kiedy to Brytyjczyk konsekwentnie punktował Amerykanina czekając na koniec walki. W DNA Adama Kownackiego taktyczny boks nigdy nie brał góry, ale tym razem może być odwrotnie. Jeśli Baby Face chce dopiąć celu – na pewno musi walczyć z większą rozwagą niż w pierwszej walce. Wydaje nam się, że będzie cierpliwie czekał na swoją szansę.

Liczymy na to, że Kownacki wygra, ponieważ w teorii jest lepszym pięściarzem niż Helenius. Polski zawodnik przekonuje, że do październikowej konfrontacji zadbał nie tylko o bokserskie umiejętności, ale też o wagę. Często zarzucano mu, że waży zbyt wiele, dlatego postanowił zrzucić kilka kilogramów. Wydaje się, że Kownacki stawia wszystko na jedną kartę. Jeśli przegra, to może nigdy nie ziścić marzenia o walce mistrzowskiej. Typujemy wygraną dla Baby Face, ponieważ będzie on o wiele bardziej zmotywowany niż Robert Helenius.

STS
1.42
Wygra Adam Kownacki

Zakłady na walkę Kownacki vs Helenius

W zakładach bukmacherskich STS przed walką Adam Kownacki – Robert Helenius proponowanych jest kilka rynków. Główny z nich to oczywiście: kto wygra pojedynek? Bukmacher STS umożliwia też rozszerzenie do tego rynku, które wiąże się z tym: w jaki sposób zakończy się walka? Z oferty kursowej STS możesz wybrać:

  • Kownacki/Helenius wygra przed czasem,
  • Kownacki/Helenius wygran na punkty.

Jako dodatkowe opcje do obstawiania można wybrać typy na liczbę rund. Bukmacher ustanowił linię under/over na 6.5.

Fot. z okładki: MB Media

FAQ

Co obstawiamy na walkę Kownacki - Helenius?

Stawiamy na wygraną Adama Kownackiego po kursie 1.48. Liczymy, że jego ostatnia porażka to tylko wypadek przy pracy.

Jakie są kursy bukmacherskie na pojedynek Kownacki - Helenius?

W kursach bukmacherskich faworytem przed październikową walką jest Adam Kownacki, na którego kurs wynosi 1.42, a na Heleniusa 2.90.

Zaloguj się aby dodawać komentarze