Błędy bukmacherów. Czy faktycznie można na nich skorzystać?
W zakładach sportowych nie tylko gracze popełniają błędy. Jak się okazuje bukmacherzy również mają chwilę słabości, co mogą wykorzystać typerzy. Błędy bukmacherskie nie są częste, ale czasami można je odkryć w ofercie online. Zwykle wiąże się to z okazją gry po wyższym kursie. W sporadycznych sytuacjach bukmacher błędnie rozliczy kupon lub pomyli się w nazewnictwie drużyn. Co wtedy? Wszystko to znajdziesz w tym artykule!
Spis treści
Błędy bukmacherów – czy to się zdarza?
Błędy popełnianie przez bukmacherów mogą dotyczyć natury ludzkiej lub awarii całego systemu. W zakładach online do wystawiania kursów stosuje się m.in. sztuczną inteligencję, ale też oceny prawdziwych oddsmakerów. Czasami jedno niedopatrzenie oznacza duży błąd w ofercie buka. Bywają pomyłki bukmacherów, które możesz zamienić na swój zysk. W innych przypadkach operator wychodzi z twarzą, bo po prostu rozlicza zakład po kursie 1.00, co oznacza zwrot stawki dla użytkownika.
🔎 Polowanie na błędy bukmacherów zwykle odbywa się przez typerów, którzy obstawiają valuebety. W tej sytuacji korzystasz na błędnym oszacowaniu szans na poszczególne zdarzenia. Tam, gdzie kurs powinien być niższy bukmacher oferuje wyższy współczynnik, co pozwala na lepszą wygraną. Pomyłki zdarzają się nie tylko w odniesieniu do valuebetów, ale tych jest stosunkowo najwięcej.
Najczęstsze błędy popełniane przez bukmacherów
Bukmacherzy to instytucje, które obracają wielkimi pieniędzmi, więc raczej nie wypada im popełniać błędów. Z doświadczenia jednak wiemy, że żadna firma nie jest odporna na ludzki błąd. Bukmacherzy o tym wiedzą, dlatego w regulaminach zastrzegają sobie sytuacje, gdy do oferty zostanie przemycona wyraźna pomyłka. Wówczas pozwalają sobie na anulowanie zakładu i rozliczenie go jako zwrot, tak żeby potencjalny beneficjent (gracz) koniec końców nie zyskał na tego rodzaju pomyłce.
Co można wyróżnić w gronie najczęstszych błędów?
✅ Błąd w ocenie potencjału – valuebet.
✅ Różne kursy na to samo zdarzenie.
✅ Literówki, przecinek nie w tym miejscu, co od razu zmienia wartość kursu.
✅ Rozliczenie przegranego kuponu jako wygrany i odwrotnie.
Czym skutkuje błąd bukmachera? To zależy od jego charakteru, a także tego, czy firma zorientuje się, że popełniła pomyłkę. Przy valuebetach bukmacher niewiele może zrobić. Natomiast, gdy wypłaci Ci wygraną z przegranego zakładu, to szybko może cofnąć taką transakcję lub domagać się zwrotu środków.
Błąd w szacowaniu kursu
Bywają sytuacje, że bukmacher może czegoś nie zauważyć np. sytuacji kadrowej drużyny lub jakiejś informacji, która wpływa na ocenę spotkania. W takich realiach zwykle zmianie ulega prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia. Doświadczeni gracze analizują mecze na tyle wnikliwie, że szacują prawdopodobieństwo, a następnie sprawdzają, jaki kurs powinien wystawić bukmacher. Jeśli jest on wyższy niż być powinno, to wtedy mówimy o pomyłce buka na korzyść typera. Taki rodzaj zakładu, to valuebet, o którym szerzej piszemy w tym miejscu.
Ludzkie błędy bukmacherów, czyli literówki
Każdy z nas pewnie kojarzy to z autopsji, że jedna litera lub przecinek może całkowicie zmienić kontekst zdania i sytuacji. Tak też jest w ofertach bukmacherskich. Przede wszystkim długo grając można trafić na błędnie wystawione kursy. A to wszystko przez przecinek lub kropkę, która została postawiona nie w tym miejscu, co powinna.
Wystarczy spojrzeć na przykład meczu piłki nożnej: Legia Warszawa – Górnik Zabrze. Pierwotnie kursy miały wyglądać w ten sposób: 1.56 – 3.60 – 3.90. Przy drobnej pomyłce, a więc postawieniu przecinka po innej cyfrze wszystko może być wywrócone do góry nogami. Wówczas kurs na zwycięstwo Legii będzie wynosił nie 1.56, a 15.6. To znacząco zmienia przelicznik na kuponie, co pozwala typerowi zarobić krocie na wygranej faworyta.
Trzeba pamiętać, że nawet jeśli bukmacher przyjmie zakład z takim błędem, a Twój kupon wygra, to i tak musisz liczyć się z tym, że firma zorientuje się, że coś było nie tak. Co wtedy? Bukmacher anuluje zakład. A co jeśli wypłacisz już środki? W takiej okoliczności bukmacher wystosuje do Ciebie komunikat związany ze zwrotem wygranej.
Błędne rozliczenie kuponu
Zdarzyła Ci się sytuacja, że postawiłeś kupon, a gdy już ucieszyłeś się, że Twoje mecze weszły, to bukmacher rozliczył go jako przegrany? Jeśli wszystko się zgadza i faktycznie Twoje typy były zwycięskie, to w takiej sytuacji masz do czynienia z błędem bukmachera. Jak wtedy postąpić? Z naszego doświadczenia wynika, że wystarczy kontakt z supportem. Bywa tak, że kupony rozliczane są przez system, który może ulec awarii, a wtedy dzieją się tego rodzaju zdarzenia. Bukmacher po weryfikacji zakładów powinien prawidłowo rozliczyć kupon. Problem ten możesz zgłosić w dziale obsługi klienta za pośrednictwem czatu na żywo lub formularza e-mail.
A co, jeśli Twoje błędne typy zaświeciły się na zielono? Czy jest się z czego cieszyć? Początkowo może wydawać Ci się, że tak skoro bukmacher w teorii przegrany zakład rozlicza jako zwycięski. Ponownie – musiało dojść do awarii systemu (tym razem na Twoją korzyść). Bukmacherzy przewidzieli takie sytuacje, dlatego mają prawo egzekucji poniesionej straty. Zwykle dzieje się tak, że bukmacher cofa wypłatę wygranej, co jest w pełni zrozumiałe.
Czy warto szukać błędów bukmacherów?
W gruncie rzeczy szukanie błędów u bukmacherów powinno sprowadzać się do gry valuebetów. Jak pokazaliśmy wcześniej – pozostałe pomyłki bukmacher szybko potrafi zidentyfikować i je naprawić. Jeśli naruszają one jego interes, to rozwiązuje je na swoją korzyść. Tak się dzieje przede wszystkim przy błędnie wystawionych kursach. W takiej sytuacji Twój początkowy entuzjazm może szybko zostać zgaszony.
💡 Naszym zdaniem czas, jaki miałoby się poświęcić na szukanie błędów, lepiej zainwestować w edukację bukmacherską i poprawę umiejętności analizowania meczów. Gwoli ścisłości – buki popełniają błędy rzadko, a jeśli już to zrobią, to i tak spór rozstrzygają na swoją korzyść.
Czy wykorzystywanie pomyłek bukmacherów jest legalne?
Jeśli Twoje działanie nie prowadzi do błędów bukmachera, to owszem wszystko jest legalne. W końcu nie Ty wystawiasz kursy, przez które może być narażony jego interes, prawda? W takiej sytuacji korzystanie na błędnych szacunkach oddsmakerów jest w pełni legalne. Bukmacherzy nie mogą mieć pretensji o to, że gracze optymalizują zyski i korzystają z lepszych współczynników kursowych.
Co może być uznane za nielegalne? Przede wszystkim sytuacja, kiedy to bukmacher błędnie rozliczy kupon, ale nim się spostrzeże typer zdąży już wypłacić środki na rachunek bankowy. Wówczas bukmacher nawołuje klienta do zwrotu pieniędzy, a jeśli to nie poskutkuje, to cała sprawa może mieć swój finał w sądzie. Wówczas o całej sytuacji zadecyduje postępowanie sądowe. Co ciekawe, w Polsce były już prowadzone tego rodzaju sprawy na linii gracz – bukmacher.
FAQ
Zaloguj się, aby dodawać komentarze
Nie masz konta ? Zarejestruj się
(0) Komentarze