Po zakończonych w niedzielę zmaganiach w ATP Finals, gdzie zwycięstwo odnieśli Stefanos Tsitsipas w singlu, oraz para Mahut/Herbery w deblu na światowych kortach rozgrywany jest tylko jeden turniej rangi Challengera, oraz Puchar Davisa. W związku ze skromnym wachlarzem typów wybrałem tylko jedno spotkanie na dzień jutrzejszy. Zapraszam do krótkiej analizy.

Skorzystaj z oferty powitalnej Fortuny!

1000 PLN od depozytu + 125 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Kod promocyjny: 1145PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich na tenis? Dołącz do Grupy Zagranie!

Carlos Taberner- Altug Celikbilek

Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest to bardzo ryzykowna propozycja, na co wskazuje już sam kurs wybranego przeze mnie zdarzenia, jednak czy cokolwiek w zakładach bukmacherskich nie jest ryzykowne?

Wybrane przeze mnie spotkanie odbędzie się w rozgrywanym w Portugalskiej miejscowości Meia- Challengerze w okolicach godzin okołopołudniowych dnia jutrzejszego.

Na korcie o nawierzchni ziemnej spotkają się zawodnicy w bardzo zbliżonym wieku ( 22-23 lata), nieposiadający znaczących osiągnięć w dotychczasowej karierze, jednak systematycznie polepszajacy swoje umiejętności i statystyki, o czym świadczy znaczny progres, biorąc pod uwagę etapy, do których są w stanie dotrzeć w rozgrywanych zawodach.

Dlaczego wybieram tak odważny typ?
Hiszpan z Turkiem spotkali się ostatnio w zakończonym Fińskim turnieju, w Helsinkach. W tamtym turnieju kursy oscylowały w okolicach 1.5 na Tabernera, a 2.3 na Celikbileka. Skąd taka rozbieżność w stosunku do spotkania jutrzejszego? W Helsinkach spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla Hiszpana. Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnął Turek, jednak po nie bezbłędnej pogoni ostatecznie w tie-breaku udało się przechylić Carlosowi szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jak można opisać tamto spotkanie? Jeśli chodzi o grę w poszczególnych gemach, lepiej spisywał się Altug, zdecydowanie lepiej zamykał swoje podania i przy serwisie Hiszpana potrafił dobrze returnować, niejednokrotnie doprowadzając do równowagi. Kluczem do wygranej Tabernera było z pewnością wykorzystywanie break pointów, a konkretnie 100% ich zdobycia przy zaledwie 29% Celikbileka.

Jak prezentowali się w ostatnim czasie?
Taberner w ubiegłym tygodniu odpadł dopiero w półfinale, z późniejszym triumfatorem Egipcjaninem Safwatem 2-0, po niezbyt pokaźnej grze i oddaniu 4 własnych podań. Wcześniej kolejno zwycięstwa nad Celikbilekiem, Niklasem-Salminenem i Stachowskim. Występ w Helsinkach to dla Hiszpana, największy sukces od początku października wcześniej szybkie powroty z Belgii, oraz dwukrotnie Francji. Celikbilek początkiem października wyjechał na tournee do USA, jednak oba turniej w zakończył w pierwszych spotkaniach. Po tych niepowodzeniach wrócił do Europy, a konkretniej do Hamburga. Tam zwycięstwa na wyżej notowanymi Robredo i Stachowskim. W Helsinkach zaś, w pierwszym spotkaniu wygrał z Kotovem, aby następnie ulec jutrzejszemu rywalowi.

Co obstawiać?

Moim zdaniem kurs, nie jest odwzorowaniem rzeczywistych szans Celikbileka. Już ostatnie spotkanie obu Panów pokazało, że różnica umiejętności jest nieznaczna, a na pewno nie, aż tak wielka jak sugerują bukmacherzy. Dodatkowo jako wypadkową można wziąć zmagania obu z Sergiejem Stachowskim. Co prawda obaj zwyciężyli 2-0, obaj pierwszy set w TB, ale Turkowi przyszło to zdecydowanie łatwiej, bez oddania choćby gema. Może ni jest to Pewniak, ale z pewnością tył warty ryzyka po takim kursie.

TYP:Altug Celikbilek

Kurs: 5.10  (Fortuna)

Więcej informacji na temat typowania tenisa znajdziesz tutaj -> https://zagranie.com/typy-tenis/

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 1145PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 125 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.


tenis