Czas na powrót do PKO Ekstraklasy. Tutaj typowanie wychodzi mi najlepiej i liczę, że podtrzymamy taką passę w ten weekend. Przed nami tylko jedno spotkanie w piątek pomiędzy Wisłą Kraków, a ŁKS’em Łódź. Lecimy z analizą!

Pierwszy zakład w ForBET bez ryzyka do 50 PLN + powiększony bonus od depozytu 2050 PLN!

Kod promocyjny: 2100PLN

Skuteczność moich typów na Ekstraklasę: 16/20

Profit/strata w typach na Ekstraklasę: +830 PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Wisła Kraków

Biała Gwiazda słabo rozpoczęła sezon, jednak są dobre wiadomości dla kibiców. W ostatnim spotkaniu z Pogonią Szczecin do gry wrócił Jakub Błaszczykowski. W piątkowym starciu nie zabraknie również Wojtkowskiego, który nie wziął udziału w rywalizacji z Portowcami. Biała Gwiazda miała swoje sytuacje w tym meczu, jednak brakowało szczęścia i wykończenia.

Tym razem zagrają przed własną publicznością z beniaminkiem. Na Reymonta przyjedzie ŁKS i będzie to spotkanie bardzo istotne zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców. Wisła Kraków od 1999 roku ani razu nie przegrała z ŁKS’em na swoim obiekcie. Łodzianie w tym czasie wywalczyli zaledwie trzy remisy i aż cztery razy schodzili z boiska pokonani.

Wisła Kraków w poprzednim sezonie notowała wiele wysokich wyników. W końcu byli jedną z najbardziej bramkostrzelnych drużyn, co odbiło się również na aspekcie defensywnym. Od początku tej kampanii widać, że mocno popracowali nad grą w obronie. W ostatniej kolejce Pogoń miała problemy ze sforsowaniem szyków defensywnych. Dopiero w końcówce Portowcy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, gdy Wisła postawiła wszystko na jedną kartę.

Od początku analizy tego meczu miałem w głowie dwie myśli. Obie były oparte o zakłady specjalne w ForBET na to spotkanie. Pierwsza myśl – Wisła Kraków/remis i -3,5 gola, druga Wisła Kraków/remis +1,5 gola.

A teraz rozłóżmy na czynniki pierwsze oba zagrania. Pierwsza opcja zdecydowanie ukierunkowana na dobrą grę Wisły w obronie, a także atut własnego boiska, na którym ŁKS ani razu nie wygrał w XXI wieku. Druga myśl zakładająca, że powrót Kuby Błaszczykowskiego natchnie Białą Gwiazdę w ofensywie.

ŁKS Łódź

Beniaminek z Łodzi udanie rozpoczął rozgrywki, ponieważ w pierwszej kolejce zremisowali z Lechią Gdańsk 0:0, a następnie na wyjeździe pokonali Cracovię. Jak się okazuje były to miłe, złego początki, ponieważ w dwóch kolejnych starciach przegrali. Najpierw z Lechem na własnym boisku, po bardzo ciekawym spotkaniu, a następnie po raz kolejny w Łodzi – tym razem z aktualnym mistrzem Polski.

ŁKS Łódź zawiódł w dwóch ostatnich meczach domowych, jednak warto zwrócić uwagę, że ogólnie rzecz biorąc, nie przegrali żadnej z rozegranych delegacji o stawkę od 18.08, gdy uznali wyższość Garbarni, która rozgrywała swoje spotkania ligowe właśnie przy Reymonta!

Czy roczna passa zakończy się na obiekcie Wisły Kraków? W 11 kolejnych starciach wyjazdowych przynajmniej raz trafili do siatki. Jeśli chodzi o spotkania przy Reymonta z Wisłą Kraków – cztery mecze z golem z siedmiu poprzednich rywalizacji.

Mocno zaskoczył mnie fakt, że w ofercie ForBET, gdy tworzyłem analizę, to ŁKS stał się faworytem bukmacherów. Wydaje mi się, że jest to przesadzone, a większe szanse na zwycięstwo ma tutaj Wisła. Biała Gwiazda będzie zdecydowanie mocniejszym zespołem z Jakubem Błaszczykowskim, co pokazała już runda wiosenna sezonu 2018/2019.

Statystyki:

  • Wisła Kraków wygrała cztery z siedmiu poprzednich meczów domowych z ŁKS’em.
  • ŁKS Łódź nie wygrał żadnego z siedmiu ostatnich meczów przy Reymonta.
  • Łodzianie ani razu w XXI wieku nie wyjechali z obiektu Białej Gwiazdy z trzema punktami.
  • ŁKS zdobył gola w czterech z siedmiu ostatnich meczów przy Reymonta.
  • Łodzianie w 11 kolejnych starciach wyjazdowych przynajmniej raz trafili do siatki.
  • ŁKS przegrał ostatni mecz wyjazdowy dokładnie rok temu…przy Reymonta z Garbarnią.
  • W każdym meczu Wisły w tym sezonie padł wynik -1,5 gola.
  • ŁKS przegrał w dwóch kolejnych starciach ligowych.

Co obstawiać?

Tak jak wcześniej wspomniałem, w tym meczu miałem dwa pomysły na zagranie, ale ostatecznie kieruję się w stronę underu. Wydaje mi się, że nie zobaczymy tutaj czterech bramek, chociaż nie zdziwi mnie również pokrycie linii +1,5 gola. Wisła Kraków znacząco poprawiła grę w defensywie, a w żadnym meczu z ich udziałem w obecnej kampanii nie było przynajmniej dwóch bramek. Korzystamy z zakładów specjalnych w forBET i obstawiamy 1X/-3,5 gola po kursie 2.02.

Typ: 1X/-3,5 gola

Kurs: 2.02

Więcej typów dnia znajdziecie pod tym linkiem, jeszcze dziś analizy na Bundesligę i La Liga -> Typy Dnia

typy dnia