Wczoraj zabrakło naprawdę niewiele. W sobotę mamy kilka ciekawych spotkań na arenie eliminacji Mistrzostw Europy. Po analizie wydarzeń zdecydowałem się na kupon triple. Przed nami starcia Gruzji ze Szwajcarią, Hiszpanii z Norwegią, a także Włochów z Finlandią.

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na eliminacje Mistrzostw Europy w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Gruzja vs Szwajcaria

Ten mecz dobrałem głównie ze względu na formę Szwajcarii. Doskonale było widać ich potencjał podczas meczu domowego Ligi Narodów z Belgią, gdzie dosłownie zmiażdżyli trzecią drużynę świata. Zwycięstwo 5:2 tylko to podkreśla, a przypomnijmy, że przegrywali już 0:2. Szwajcarzy wygrali 9 z 10 spotkań w ostatnich eliminacjach Mistrzostw Świata. Na mundialu odpadli po fazie grupowej z Brazylią, jednak w moich oczach są bardzo mocnym zespołem. Bukmacherzy oferują ciekawy kurs w tej rywalizacji, więc warto z niego skorzystać. Xhaka, Shaqiri to zawodnicy, którzy bez wątpienia są w stanie w pojedynkę rozstrzygnąć losy tego spotkania.

Gruzja ma serie kilku meczów bez przegranej, jednak nie sądzę, żeby potrafili sprawić problemy drużynie Helvetów. Początek tego meczu już o 15:00. Gruzini będą mieli atut własnego boiska. Ogólnie wygrali pięć z sześciu poprzednich spotkań, jednak w tym czasie nie zmierzyli się z żadnym poważnym rywalem. Ostatnia porażka tej drużyny miała miejsce przeciwko ekipie Luksemburga. Seria poprzednich wyników Gruzji to bardzo dobra wiadomość dla typerów, ponieważ z pewnością podbiła nam kurs na wygraną reprezentacji Szwajcarii.

Statystyki:

 • Gruzja wygrała pięć z sześciu ostatnich spotkań i w tym czasie jest niepokonana.
 • Gruzini zwyciężyli w 9 z 12 poprzednich meczów.
 • Gruzja przegrała tylko jeden z 12 ostatnich spotkań – przeciwko drużynie Luksemburga.
 • Dwa ostatnie mecze Gruzji to wyniki BTTS.
 • W czterech z poprzednich sześciu spotkań Gruzini nie stracili gola.
 • Gruzja ma na swoim koncie osiem wyników bez BTTS’u na 10 rywalizacji.
 • Szwajcaria wygrała 9 z 10 ostatnich spotkań eliminacji Mistrzostw Świata.
 • Gruzja wygrała sześć poprzednich starć na swoim obiekcie.
 • Gruzja straciła zaledwie jednego gola w sześciu ostatnich meczach domowych.
 • Ostatnie spotkanie tych drużyn w Gruzji zakończyło się wynikiem 0:0.
 • Szwajcaria wygrała jeden z trzech ostatnich wyjazdów.
 • Helveci nie zanotowali remisu w siedmiu poprzednich rywalizacjach.
 • Szwajcaria straciła gola w każdym z poprzednich pięciu spotkań.

Co obstawiać?

Tak jak wspomniałem w analizie gram w stronę zwycięstwa gości. Kurs tego zdarzenia jest na odpowiednim poziomie, a moim zdaniem piłkarska jakość nie będzie miała problemów z pokonaniem Gruzji. Gospodarze wygrali pięć z sześciu poprzednich rywalizacji, jednak ich rywalami były zespoły pokroju Łotwy czy Andory. Szwajcaria wygrała 9 z 10 ostatnich spotkań eliminacji Mistrzostw Świata. Jedyną porażkę odnieśli w wyjazdowym starciu z Portugalią.

Zdarzenie: Gruzja vs Szwajcaria

Typ: 2

Kurs: 1.67

Hiszpania vs Norwegia

Na drugie spotkanie przenosimy się do Hiszpanii, gdzie La Furia Roja zmierzy się z Norwegią. Faworyt tego meczu jest oczywisty, a przynajmniej patrząc kursy wystawione przez bukmacherów. Na razie ciężko oceniać pracę, którą wykonał na stanowisku trenera Luis Enrique, jednak w Lidze Narodów spisali się poniżej oczekiwań. Hiszpanie w eliminacjach Mistrzostw Europy trafili do wyrównanej grupy. Rumunia, Szwecja i Norwegia to drużyny, które mają walczyć o drugą pozycję za plecami Hiszpanów. Outsiderami tego zestawienia są Malta i Wyspy Owcze. La Furia Roja rozpocznie zmagania od domowego starcia, więc mają dobrą okazję, aby wywalczyć sobie zaliczkę przed kolejnymi spotkaniami. Luis Enrique zaskoczył w powołaniach, dlatego interesująco może wyglądać potencjał reprezentacji Hiszpanii. W ostatnich latach piłkarze La Furja Roja nie przegrywali na swoim obiekcie. Wyjątek stanowi porażka z reprezentacją Anglii w Lidze Narodów, gdzie nadziali się na trzy szybkie kontry, a ostatecznie brakło im czasu, żeby odrobić straty.

Norwegia to drużyna, która nie ma wielkich indywidualności w swojej kadrze, jednak stanowią mocny kolektyw. Dobrze było to widać na przykładzie Ligi Narodów, gdzie w ramach trzeciej dywizji zajęli pierwszą pozycję i awansowali do wyższej. Łącznie w sześciu meczach o punkty stracili zaledwie dwa gole. Liczba strzelonych bramek nie robi wrażenia – siedem trafień w sześciu rywalizacjach. Myślę, że może być to zamknięte spotkanie, zwłaszcza ze względu na nastawienie Norwegów. Wywalczenie jednego punkty byłoby dla nich na wagę złota. Dodajmy, że oba zespoły spotkały się trzy razy w historii. Bilans tych meczów jest korzystny dla Hiszpanii. Dwie wygrane La Furia Roja, przy jednej porażce. Siedem poprzednich rywalizacji z udziałem Norwegii zakończyło się wynikiem -2,5 gola. Na pewno nie można powiedzieć, że są chłopcem do bicia, ponieważ wygrali osiem z dziesięciu spotkań.

Statystyki:

 • Norwegia wygrała osiem z dziesięciu poprzednich rywalizacji.
 • Norwegowie mają na swoim koncie siedem kolejnych wyników -2,5 gola.
 • Hiszpania przegrała tylko jedno spotkanie domowe o punkty od 2016 roku.
 • Hiszpania w trzech z czterech rywalizacji domowych zachowała czyste konto.
 • Oba zespoły spotkały się dokładnie trzy razy od 2000 roku. Na Euro lepsza okazała się drużyna Norwegii, która pokonała Hiszpanię 0:1.W dwóch kolejnych starciach w 2003 roku Hiszpanie wygrali u siebie 2:1, a na wyjeździe 0:3.
 • Norwegia wygrała cztery z sześciu spotkań Ligi Narodów.
 • Norwegowie wygrali tylko jeden z trzech ostatnich meczów o punkty na wyjeździe.
 • Dwie ostatnie rywalizacje bezpośrednie między tymi drużynami to wyniki +2,5 gola.
 • Hiszpania wygrała trzy z czterech ostatnich meczów domowych.
 • La Furja Roja przegrała tylko jeden z ostatnich 13 meczów przed własną publicznością.

Co obstawiać?

Moim zdaniem Hiszpania nie będzie miał problemów z wygraniem tej rywalizacji, jednak Norwegia potrafi się bronić. Goście stracili zaledwie dwa gole w sześciu meczach o punkty. Podopieczni Luisa Enrique muszą dobrze rozpocząć eliminacje, ponieważ przegrali ostatni mecz na własnym boisku o stawkę z reprezentacją Anglii. Typuję tutaj zwycięstwo gospodarzy i -4,5 bramki.

Zdarzenie: Hiszpania vs Norwegia

Typ: 1/-4,5 gola

Kurs: 1.54

Włochy vs Finlandia

Włosi mają za sobą przykre eliminacje Mistrzostw Świata, ponieważ pierwszy raz od dłuższego czasu nie pojawili się na wielkim turnieju. Misję odbudowy tej kadry otrzymał Roberto Mancini. Początek pracy nie był udany, jednak obecnie wychodzą na prostą. Włoska generacja młodych piłkarzy ma potencjał, żeby nawiązać do sukcesów starszych kolegów. Ciekawie wygląda środek pola tej drużyny, ponieważ Verratti, Jorginho czy Barella to piłkarze, którzy gwarantują utrzymywanie się przy piłce. Włosi mają na swoim koncie cztery kolejne mecze bez porażki. Dodatkowo w trzech poprzednich rywalizacjach zagrali na zero z tyłu.

Finowie w ramach Ligi Narodów występowali w trzeciej dywizji. Rywalami tej drużyny były ekipy Węgier, Grecji oraz Estonii. Zakończyli zmagania z 12 punktami na koncie, notując cztery wygrane i dwa remisy. W sześciu spotkaniach zdobyli pięć bramek i stracili trzy. W każdej rywalizacji zanotowali wynik -2,5 gola. Łącznie w ich starciach wpadło zaledwie 1.3 gola na mecz. Czterokrotnie w pojedynkach Finlandii nie było więcej niż jednego gola, ale nigdy nie skończyło się bezbramkowym remisem.

Oficjalnych spotkań między tymi drużynami było dokładnie 11. W tym czasie Włosi odnieśli aż dziewięć zwycięstw, raz padł remis, a Finowie pokonali Squadra Azzurra tylko raz w historii – podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku, jednak jak powszechnie wiadomo, nie występują tam seniorskie kadry, a raczej piłkarze do lat 23. Italia wygrała sześć kolejnych spotkań z Finlandią, a w pięciu przypadkach zagrali na zero z tyłu. Łącznie w tym czasie stracili zaledwie jedną bramkę. Jak widać, liczby są bezlitosne dla drużyny gości.

Statystyki:

 • Finlandia wygrała cztery z sześciu ostatnich spotkań o punkty. W sześciu meczach zdobyli pięć bramek i stracili trzy.
 • Finowie w każdej rywalizacji Ligi Narodów zanotowali wynik -2,5 gola. Łącznie w ich starciach wpadło zaledwie 1.3 bramki na mecz.
 • Czterokrotnie w pojedynkach Finlandii nie było więcej niż jednego gola, ale nigdy nie skończyło się bezbramkowym remisem.
 • Italia wygrała sześć kolejnych spotkań z Finlandią, a w pięciu przypadkach zagrali na zero z tyłu. Łącznie w tym czasie stracili zaledwie jedną bramkę.
 • Włosi wygrali 9 z 10 meczów z tym rywalem.
 • Finlandia w poprzednich czterech rywalizacjach z Włochami schodziła z boiska pokonana i nie zdobyłą gola.
 • Finowie przegrali trzy z czterech poprzednich spotkań.
 • Włosi mają na swoim koncie cztery kolejne mecze bez porażki. Dodatkowo w trzech poprzednich rywalizacjach zagrali na zero z tyłu.
 • Siedem poprzednich spotkań z udziałem Italii to wyniki -2,5 gola.
 • Włosi wygrali cztery kolejne starcia domowe z tym rywalem.
 • Włosi są niepokonani na własnym boisku od 1 września 2016 roku.
 • Cztery z poprzednich pięciu spotkań Italii to wyniki -2,5 gola.
 • Finlandia przegrała w trzech z pięciu ostatnich delegacji.

Co obstawiać?

Moim zdaniem Italia wygra ten mecz, a przy okazji nie będzie w nim wiele bramek. Długo zastanawiałem się nad typem z underem -3,5 gola, a także brakiem wyniku BTTS. Ostatecznie wygrała ta pierwsza opcja. Sądzę, że nie zobaczymy w tym spotkaniu większej liczby trafień niż trzy. Italia w poprzednich trzech meczach zagrała na zero z tyłu, a dodatkowo Finlandia nie potrafiła strzelić im gola w czterech rywalizacjach bezpośrednich.

Zdarzenie: Włochy vs Finlandia

Typ: 1/-3,5 gola

Kurs:  1.69

kupon triple