Wyszejszaja Liha z oczywistych względów to w tym momencie najbardziej popularna liga piłkarska wśród typerów. Osobiście jak większość z nas ją dopiero poznaje, ale znalezione value na żółte kartki w poprzedni weekend dały zarobić. Było blisko, aby zanotować 100% skuteczności z tej ligi, zabrakło niestety jednego upomnienia w ostatnim spotkaniu tej serii. W normalnych okolicznościach powinna odbywać się teraz przerwa reprezentacyjna, ale że została ona odwołana, przesunięto drugą kolejkę białoruskiej ekstraklasy na dzień dzisiejszy, sobotę i niedzielę. Przed nami dwa mecze na piłkarskich boiskach w tym kraju. Zapraszam do mojej analizy obu spotkań, a w późniejszym czasie do tekstu z finału hokejowej Extraleague!

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Torpedo Żodzino vs Biełszyna Bobrujsk

Gospodarze bardzo udanie rozpoczęli nowy sezon. Niespodziewanie pokonali faworyta Szachtiora Soligorsk i w tym momencie są na uprzywilejowanej pozycji. Potrafili do końca spotkania odpierać ataki przeciwnika i w ostatnich minutach zadać decydujący cios, a konkretnie zrobił to nie Sergio a Gabriel Ramos. Brazylijski pomocnik popisał się świetnym strzałem z dystansu i dał swojej drużynie komplet punktów. Wydaje się, że Torpedo będzie miało dzisiaj łatwiejsze zadanie do wykonania, ale jak dobrze wiemy, beniaminkowie szczególnie na początku nowej kampanii są niebezpieczni. Wracając jeszcze do starcia z klubem z Soligorska, potrzebne było szczęście. W końcu się do gospodarzy ono uśmiechnęło i szósta drużyna poprzedniego sezonu w końcu przełamała Szachtior po dwóch pucharowych porażkach z rzędu. Do trzech razy sztuka, to powiedzenie się Torpedo spełniło. Czy dzisiaj również będzie ono obecne?

Beniaminek pokazał pazur w starciu z Mińskiem. Już w siódmej minucie tego spotkania piłkarze z Bobrujska mogli cieszyć się ze zdobytego gola. Niestety, tylko do przerwy potrafili zatrzymać stołeczny zespół i stracili aż trzy bramki pod rząd, co ostatecznie przyczyniło się do porażki. Wiele błędów popełniali zawodnicy gości w obronie, a szczególnie przy stałych fragmentach gry. Sprokurowany rzut karny, jedno trafienie rywali z rzutu rożnego, pierwsze koty za płoty w białoruskiej elicie. Biełszyna będzie zapewne do końca sezonu 2020 walczyć o utrzymanie i każdy punkt jest na wagę złota. Dzisiaj zmierzą się z zespołem, który ma spore ambicje dołączyć do najlepszej czwórki, ale goście również mają swoje cele. W spotkaniach sparingowych beniaminek naprawdę nie wyglądał źle, ale to tylko mecze kontrolne i prawdziwa weryfikacja nadchodzi w rywalizacjach o stawkę. Jak drużyna z Bobrujska spisze się w drugim starciu tego sezonu?

Ключавыя моманты:

 • Ostatnie spotkanie Torpedo Żodzino w lidze zakończyło się zwycięstwem 1:0 z Szachtiorem Soligorsk
 • Torpedo Żodzino znajduje się na 3. miejscu w lidze z dorobkiem 3 punktów
 • Ostatnie spotkanie Biełszyny Bobrujsk w lidze zakończyło się porażką 1:3 z FK Mińsk
 • Biełszyna Bobrujsk znajduje się na 14. miejscu w lidze z dorobkiem 0 punktów
 • 5 ostatnich spotkań, które rozgrywane były na obiekcie Torpedo Żodzino, zakończyły się 3 remisami i 2 wygranymi gości

Co obstawiać?

Jestem nieco zdziwiony kursami wystawionymi w stronę gospodarzy. Okej, są faworytami w tej rywalizacji, ale moim zdaniem nie aż tak, żeby wartości na ich zwycięstwo były tak niskie. Torpedo to typowy średniak w białoruskiej ekstraklasie, który celuje w najlepszą czwórkę, ale nie będzie w stanie na równi walczyć z BATE, Szachtiorem, Dynamem Brześć, czy Dynamem Mińsk przez dłuższy dystans. Biełszyna to beniaminek Wyszejszaja Liha, ale występował jeszcze cztery lata temu przez długi czas na tym poziomie. Nieźle rozpoczęli sezon, bo od szybkiej zdobytej bramki i widać potencjał w tym zespole. Pójdę tutaj w stronę gola gości. Jak widzimy po bezpośrednich spotkaniach, klub z Bobrujska nie leży gospodarzom. Od dziewięciu meczów rozgrywanych w Żodzinie goście zdobywali minimum jedną bramkę. Do tego dochodzi fakt, że często zdarzają się niespodzianki na początku nowej kampanii i nie wykluczam tutaj tego również. Biełszyna na zapleczu białoruskiej ekstraklasy pokazał, że są bramkostrzelną drużyną i mam nadzieję, że dzisiaj to udowodnią. Stawiam na gola gości w tej rywalizacji.

Zdarzenie: Torpedo Żodzino vs Biełszyna Bobrujsk

Typ: Biełszyna Bobrujsk zdobędzie bramkę

Kurs: 1.67

Ruch Brześć vs Energietyk-BDU

Drugi z beniaminków również rozegra swój kolejny mecz w białoruskiej ekstraklasie. Gospodarze byli jedną z drużyn, która zaskoczyła na inaugurację sezonu. Na wyjeździe pokonali faworyzowany Dynamo Mińsk 1:0 i piłkarze z Brześcia mogli cieszyć się ze zdobytych trzech punktów na ciężkim terenie. Ruch tak jak inni beniaminkowie za główny cel stawiają sobie, pozostanie w elicie. Aby do niej dojść, gospodarze musieli się nieźle natrudzić, ponieważ mierzyli się w barażach z Dnyapro i dopiero po serii rzutów karnych awansowali o szczebel wyżej. Nie mogą zaprzepaścić tej szansy i szczególnie na początku kampanii trzeba zbierać jak najwięcej oczek, aby później nie obawiać się spadku. Trzeba przyznać, że drużyna z Brześcia zagrała niezłe spotkanie tydzień temu. W miarę szybka strzelona bramka i kontrola meczu do jej końca. Czy dzisiaj potwierdzą tę dobrą dyspozycję?

Goście to chyba największa niespodzianka poprzedniej serii spotkań. Pokonali na własnym obiekcie aspirujący do odzyskania tytułu mistrzowskiego BATE 3:1 i tym samym, chociaż na chwilę mogą cieszyć się z pozycji lidera. Energietyk to typowy średniak Wyszejszaja Liha a ostatni rok był dla nich niezwykle ciężki. Do końca walczyli o pozostanie w białoruskiej elicie i to się udało. Widać, że od początku chcą wziąć sprawy w swoje ręce, aby nie dopuścić do tego, co doszło w poprzedniej kampanii. Wtedy w delegacjach spisywali się naprawdę nieźle i byli w stanie przeciwstawić się każdemu. W mojej opinii są lekkim faworytem w tej rywalizacji i mają duże szanse na zwiększenie dorobku punktowego. Tak jak pisałem tydzień temu, Uzbek Djasur Yakhshibaev świetnie przyjął się w Energietyku i popisał się dwoma golami przeciwko BATE. Mijał rywali jak tyczki i jestem ciekawy czy dzisiaj również będzie cieszył się ze zdobytego gola.

Ключавыя моманты:

 • Ostatnie spotkanie Ruchu Brześć w lidze zakończyło się zwycięstwem 1:0 z Dynamem Mińsk
 • Ruch Brześć znajduje się na 4. miejscu w lidze z dorobkiem 3 punktów
 • Ostatnie spotkanie Energietyku-BDU w lidze zakończyło się zwycięstwem 3:1 z BATE
 • Energietyk-BDU znajduje się na 1. miejscu w lidze z dorobkiem 3 punktów
 • Obie drużyny nie mierzyły się jeszcze przeciwko sobie w historii. Jest to ich pierwsze bezpośrednie spotkanie.

Co obstawiać?

Szczerze mówiąc, miałem kilka pomysłów na to spotkanie. Jestem zdania, że będzie ono bardzo ciekawe i pasował mi tutaj specjal po niezłym kursie. Obie ekipy zaskoczyły w pierwszej kolejce i na tej fali entuzjazmu podejdą do dzisiejszego starcia. Ja zdecydowałem się tutaj na kartki. Niestety, jeszcze wczoraj była linia 3.5 po niezłym kursie, po kilku godzinach spadają niemiłosiernie i to pokazuje, że bukmacherzy nie znają tej ligi i nie wiedzą jak dopasować odpowiednio linie na zdarzenia dodatkowe. Zaproponuje jednak typ specjalny dostępny w BETFAN, że każda z drużyn otrzyma minimum po dwie żółte kartki. Dlaczego tak? Zarówno Ruch, jak i Energietyk regularnie otrzymują minimum dwa upomnienia o tym kolorze. Czy to w białoruskiej ekstraklasie, czy na jej zapleczu statystyki jasno pokazują, że jest to opłacalny trop. Po drugie sędzia. Jest nim Amin Kurgheli, który lubi rozdawać upomnienia, w poprzedniej kampanii szczególnie w jej drugiej części bardzo często jego licznik zatrzymywał się na ośmiu żółtych kartkach. Widzimy również tendencję do pokazywania kartoników i w tylko jednym starciu ten typ nie byłby zielony w poprzedniej serii gier. Być może spowodowane to było warunkami atmosferycznymi, bo było bardzo ślisko, ale na Białorusi gra się tutaj bardzo ostro. Jestem zdania, że ten typ ma duże szanse powodzenia w tym meczu.

Zdarzenie: Ruch Brześć vs Energietyk-BDU

Typ: Każda drużyna powyżej 1 żółtej kartki (minimum 2)

Kurs: 1.65

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

 1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
 2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
 3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
 4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
 5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.

Kupon na Białoruś 27.03. BETFAN bez ryzyka

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze