Wczoraj udany dzień, ponieważ wszystkie cztery propozycje mojego autorstwa zakończyły się powodzeniem. Oby tak dalej! Dzisiaj niestandardowo rozpoczniemy dzień, ponieważ na początek analiza mniej interesujących spotkań, a po 12:00 pojawi się tekst Wiktora na pierwszą i drugą dywizję. Tworzymy kupon double, udając się na spotkania Serbii z Czarnogórą, a także Rumunii z Litwą. Gramy o 319 PLN. 

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na Ligę Narodów w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

Rumunia vs Litwa

Można powiedzieć, że w tym meczu będziemy świadkami walki dwóch różnych światów. Rumunia gra o awans do wyższej dywizji, natomiast Litwini są pewniaczkiem do spadku. Gospodarze tego spotkania zajmują dopiero trzecią lokatę w grupie, mimo że do tej pory nie przegrali żadnego starcia. Mają na swoim koncie sześć punktów, na które złożyły się dokładnie trzy remisy i jedno zwycięstwo. Ogólnie trzeba powiedzieć, że są w gazie od początku tego roku, ponieważ rozegrali już osiem spotkań, w których nie doznali porażki. W tym czasie wygrali aż pięć razy. Pierwsze spotkanie z Litwą zakończyło się zwycięstwem tego zespołu 1:2. Mimo wszystko był to wyjazd, więc to miało spory wpływ na wynik. Do tej pory rozegrali dwa mecze domowe w Lidze Narodów, w których nie stracili ani jednej bramki, jednak żeby nie było tak kolorowo, muszę powiedzieć, że również żadnej nie strzelili. Analizując kursy legalnych bukmacherów, można powiedzieć, że zdobycie gola z Litwą jest odbierane w charakterze pewniaczka, podobnie jak bezpośrednie zwycięstwo gospodarzy.

O sile reprezentacji Litwy mogliśmy się przekonać między innymi przed mundialem, gdy Biało-Czerwoni zmierzyli się z tym przeciwnikiem na Stadionie Narodowym. Litwini nie są godnym rywalem dla zespołów europejskiej czołówki, ale także średnie drużyny jak Czarnogóra potrafią z nimi wygrać 1:4. Ewidentnie nie pasują nawet do trzeciej dywizji, dlatego już od kolejnego sezonu Ligi Narodów będą występowali półkę niżej. Po czterech rozegranych spotkaniach w tych rozgrywkach mają na swoim koncie okrągłe zero punktów, na które złożyły się odpowiednio porażki:

 • 0:1 z Serbią
 • 2:0 z Czarnogórą
 • 1:2 z Rumunią
 • 1:4 z Czarnogórą

Jak widać, w czterech spotkaniach zdobyli zaledwie dwie bramki, a do tego obie w meczach domowych. Litwini w tym czasie stracili aż dziewięć goli, więc średnio notują ponad dwie stracone bramki na mecz. Statystyki bezpośrednich spotkań z tym rywalem również nie podnoszą na duchu kibiców z Litwy. Rumunia wygrała w ośmiu z dziewięciu kolejnych rywalizacji z tym przeciwnikiem. Jedyne zwycięstwo naszych sąsiadów miało miejsce w eliminacjach mistrzostw świata w 2008 roku.  Litwini w dwóch z trzech ostatnich meczów z tym rywalem nie zdobyli gola.

Statystyki:

 • Cztery z pięciu ostatnich rywalizacji tych drużyn to wyniki bez BTTS’u.
 • Litwini tracą średnio 2,25 gola na mecz w Lidze Narodów. W czterech spotkaniach stracili dziewięć bramek.
 • Rumunia wygrała w ośmiu z dziewięciu kolejnych rywalizacji z tym przeciwnikiem.
 • Jedyne zwycięstwo Litwy w meczu z Rumunią miało miejsce w eliminacjach mistrzostw świata w 2008 roku.
 • Litwini w dwóch z trzech ostatnich meczów z tym rywalem nie zdobyli gola.
 • Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się zwycięstwem Rumunii 1:2
 • Rumunia w dwóch kolejnych spotkaniach tych rozgrywek na własnym boisku nie zdobyła gola, kończąc z wynikiem 0:0.
 • Litwa przegrała we wszystkich meczach Ligi Narodów.
 • Litwini nie zdobyli bramki na wyjeździe w Lidze Narodów.
 • Rumunia nie przegrała meczu w Lidze Narodów – zwycięstwo i trzy remisy.
 • Rumunia jest niepokonana w 2018 roku – pięć wygranych, trzy remisy.

Co obstawiać?

W tym meczu liczymy bardziej na słabość gości niż potęgę gospodarzy, dlatego typujemy, że Rumunia wygra to spotkanie z handicapem 1:0. Litwini są ewidentnie chłopcem do bicia w tej grupie, a gospodarze zajmują obecnie trzecią pozycję, więc muszą zrobić wszystko, żeby wygrać. Ważnym aspektem będzie również poprawienie bilansu bramkowego. Rumunia wygrała osiem z dziewięciu rywalizacji z tym przeciwnikiem, więc liczę, że tym razem będzie podobnie.

Zdarzenie: Rumunia vs Litwa

Typ: 1/handicap (-1.0)

Kurs: 1.91

Serbia vs Czarnogóra

W drugim z dzisiejszych spotkań, które weźmiemy na tapetę, nie będzie mowy o taryfie ulgowej. Serbowie zajmują obecnie pierwszą pozycję w grupie, jednak mają tylko jeden punkt przewagi nad dzisiejszym rywalem. Będzie to starcie podwyższonego ryzyka, w którym kości mogą trzeszczeć, a trybuny wpływać na przerwanie meczu. W pierwszym pojedynku tych drużyn w historii wygrali Serbowie 0:2 na wyjeździe. Sędzia w tej rywalizacji pokazał pięć żółtych kartek, a emocji nie brakowało. Starsi kibice z pewnością pamiętają czasy, gdy reprezentacja Serbii i Czarnogóry występowała jako jeden team. Obecnie nastąpił polityczny rozłam, który wpłynął na możliwość takich rywalizacji. Tak jak wcześniej wspomniałem, do tej pory oba zespoły zagrały tylko jeden raz.

Serbia ma obecnie osiem punktów na koncie, na które złożyły się dwa zwycięstwa i dwa remisy. Gra tego zespołu wygląda naprawdę nieźle, ponieważ w trzech z czterech rywalizacji zagrali na zero z tyłu. Do tej pory strzelili pięć bramek i stracili dwie, których autorem są piłkarze z Rumunii. W czterech z pięciu spotkań z udziałem tej drużyny nie było wyniku BTTS. Kadra powołana przez Mladena Krstajića jest wyceniana na 346 milionów euro. Serbowie mają kim postraszyć, a jakość w środku pola jest na najwyższym poziomie. Czarnogórcy mają się czego obawiać.

Czarnogóra to obecnie druga drużyna w grupie. Ta ekipa wywindowała się na dwóch triumfach przeciwko reprezentacji Litwy, która jest dostarczycielem punktów. Obecnie mają na swoim koncie siedem oczek i tracą tylko jedno do dzisiejszego rywala. Można powiedzieć, że będzie to mecz, którego stawką jest pozycja lidera. Czarnogóra jest zespołem, który zazwyczaj gra underowo, jednak złamali tę regułę w ostatnim meczu z Litwą – 1:4. Oprócz tego w pięciu z sześciu rywalizacji kończyli z wynikiem -2,5 gola. Dokładnie tak samo wyglądają ich liczby pod kątem wyniku BTTS. Czarnogórcy w trzech z czterech rywalizacji wyjazdowych kończyli z dokładnym rezultatem 0:0, dlatego też dokładamy do typu podpórkę. W końcu są niepokonani w czterech kolejnych meczach wyjazdowych.

Analizując kadrę tego zespołu, trzeba zwrócić uwagę na dwie postacie. Defensywę trzyma od lat Stefan Savić, jednak stoper Atletico Madryt nie zagra z powodu kontuzji, co jest znaczącym osłabieniem gości. Z przodu nie zobaczymy również kontuzjowanego Stevana Jovetića. Jak widać, Czarnogórcy wybiorą się na teren wroga bez swoich najlepszych piłkarzy. Mówiąc krótko, nie wygląda to najlepiej z ich perspektywy. Kadra tego zespołu jest wyceniana na 78 milionów euro, jednak 40 milionów z tej kwoty stanowi kontuzjowany Savić.

Statystyki:

 • Oba zespoły do tej pory spotkały się tylko jeden raz w historii. Serbowie wygrali na wyjeździe 0:2.
 • Sędzia w tej rywalizacji pokazał pięć żółtych kartek.
 • Serbia ma obecnie osiem punktów na koncie, na które złożyły się dwa zwycięstwa i dwa remisy.
 • W trzech z czterech rozegranych spotkań Serbowie nie stracili gola. Do tej pory w czterech meczach strzelili pięć bramek i stracili dwie, których autorem są piłkarze z Rumunii.
 • W czterech z pięciu spotkań z udziałem tej drużyny nie było wyniku BTTS.
 • Czarnogóra ma na koncie siedem punktów – dwie wygrane, remis i porażka z Serbią.
 • Czarnogórcy w pięciu z sześciu rywalizacji kończyli z wynikiem -2,5 gola. Dokładnie tak samo wyglądają ich liczby pod kątem wyniku BTTS.
 • Czarnogórcy w trzech z czterech rywalizacji wyjazdowych kończyli z dokładnym rezultatem 0:0.
 • Czarnogóra nie przegrała w żadnym z czterech ostatnich wyjazdów.

Co obstawiać?

Początkowo w tej rywalizacji chciałem iść w stronę gospodarzy, jednak kurs jest zbyt niski. Zdarzenie z podpórką i -3,5 gola oferuje nam przelicznik na poziomie 1.42, więc szału nie ma. Gramy odważniej, jednak trzeba pamiętać, że goście przystąpią do meczu bez największych gwiazd. Zwłaszcza nieobecność Savića może wpłynąć na grę obronną tego zespołu. Czarnogóra nie przegrała w czterech kolejnych meczach wyjazdowych, dlatego dokładamy podpórkę na gospodarzy i typujemy -2,5 gola.

Zdarzenie: Serbia vs Czarnogóra

Typ: 1X/-2,5 gola

Kurs: 1.90

kupon