Drugi dzień zmagań w siatkarskiej Lidze Mistrzów przynosi nam kolejny polski akcent. Debiutant w postaci Vervy Warszawa zmierzy się z Mistrzem Francji-Tours. Wczoraj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zawiodła i pewnie wygrała swoje starcie, co pozwoliło nam zaksięgować 301 PLN. Czy klub ze stolicy pójdzie w ślady Mistrzów Polski? Drugim spotkaniem, które znajdzie się w analizie, będzie również posiadało polski akcent, Perugia, w której na co dzień występuje Wilfredo Leon, zmierzy się z portugalską Benficką. Faworyt tego starcia jest zdecydowany, ale jak poradzi sobie Vital Heynen w pierwszym spotkaniu Lidze Mistrzów ze swoją nową drużyną. Odpowiedzi na wszystkie pytanie postaram udzielić się w tekście! Zapraszam do analizy!

Specjalna promocja – odbierz 200 PLN bez ryzyka na siatkarską Ligę Mistrzów!

KOD PROMOCYJNY: ZAGRANIE

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Verva Warszawa – Tours

Wicemistrzowie Polski na własnym obiekcie podejmą Mistrza Francji. Będzie to debiutanckie spotkanie dla Warszawian w Lidze Mistrzów. Niewątpliwie zarówno kibice, jak i zawodnicy cieszą się, że rozegrają je na własnym obiekcie. To oni są zdecydowanymi faworytami tego starcia, ale i trzeba przyznać, że presja ciąży po ich stronie. To, że potrafią sobie z nią radzić, pokazywali już niejednokrotnie w PlusLidze, ale z drugiej strony gra w Lidze Mistrzów rządzi się nieco innymi prawami. To będzie ważne wydarzenie dla samych zawodników, jak i dla całego klubu, który jak wiadomo, w ostatnich czasach przeszedł dużą przebudowę.

Verva Warszawa obecnie w PlusLidze zajmuje drugą lokatę, ustępując tylko mistrzowskiej ZAKSIE. Po dziesięciu spotkaniach zgromadzili 22 punkty, wygrywając osiem z nich i tylko raz ulegając w przedostatniej kolejce Skrze Bełchatów. Ponadto trzeba oczywiście wspomnieć o zwycięskim starciu nad Mistrzami Polski. Po bardzo nerwowym i dramatycznym spotkaniu Verva Warszawa zdołała wyszarpać zwycięstwo 3:2 nad faworyzowanym zespołem z Kędzierzyna-Koźlego. Zespół z Warszawy prezentuje się z naprawdę bardzo dobrej strony. Czasami widać jakieś drobne przejawy braku zgrania, ale myślę, że z czasem i to zostanie wyemitowane. Po przyjściu nowych sponsorów klub ma zapewnioną stabilizację i spokojnie może patrzeć w przyszłość, która notabene wydaje się różowa.

Tours to Mistrz Francji, drużyna, która ma już pewną przyszłość w Lidze Mistrzów. 2005 roku zostali nawet zwycięzcami, aczkolwiek świetlaną przyszłość mają już raczej za sobą. W ostatnich latach w Lidze Mistrzów nie spisywali się najlepiej. Raczej kończyli zmagania na fazie grupowej. W tym sezonie w lidze idzie im dobrze, ale nierewelacyjnie. Obecnie mają po dziesięciu spotkaniach 19 punktów i zajmują 3 lokatę. Widać, że ich poziom wzrasta. Wygrali ostatnie cztery spotkania i to dość pewnie. Pamiętać jednak należy, że pomiędzy ligą francuską a Polską nadal jest spora różnica i nie daje to w stu procentach słusznego obrazu.

Co grać?

Wydaje się, że Warszawa powinno wygrać to spotkanie, aczkolwiek nie chcę ryzykować zagrania 3:0, gdyż uważam, że mogą mieć problemy w trzecim secie. Dlatego też mam bardzo ciekawą propozycję.

TYP: wynik po dwóch setach, 2:0

Kurs: 1.75

Perugia-Benfica

Perugia jest faworytem grupy „D”, do której trafili. Oprócz ich dzisiejszych rywali mierzą się w niej z zespołami, które opisywałem wcześniej, czyli Vervą Warszawa oraz Tours. Oczywiście ich głównym rywalem w walce o pierwsze miejsce dające awans jest drużyna z PlusLigi, pamiętać jednak należy, że trzy drużyny z drugich miejsc również awansują do ćwierćfinałów. Perugia prowadzona przez Vitala Heynena zdecydowanie zaczęła nabierać tempa. Po dość niemrawym początku sezonu obawiano się nawet o posadę trenera naszej kadry. Patrząc na obecną grę Perugi, nie ma się czego obawiać. Weszli na naprawę znakomity poziom. Chociaż oczywiście popełniają jeszcze błędy i pewne aspekty są do dopracowania to i tak przewyższają swoją grą większość klubów. Wilfredo Leon to zdecydowany lider włoskiej potęgi. Polak bardzo często ratuje zespół, gdy ten jest w opałach. Szczególnie niebezpieczna jest jego zagrywka. Perugia w lidze na ten moment zajmuje drugą lokatę, po 11 kolejkach ustępuje jedynie Lube, ale strata jest już spora, bo wynosi 4 punkty, a do tego Lube ma jeszcze jedno spotkanie do rozegrania. Niemniej, jednak jeżeli forma Perugii będzie stale rosła to wszystko, może zostać zniwelowane.

Benfica to zespół, o którym nie wiadomo zbyt dużo. Są Mistrzami Portugali po dość niespodziewanym zwycięstwie w finale nad faworyzowanym Sportingiem. Dało im to prawo startu w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Przebrnęli przez nie przez wszystkie fazy bez większych problemów, wygrywając każde spotkanie. W lidze idzie im równie dobrze 10 spotkań, 10 zwycięstw i 29 punktów. Jednak jak możemy porównywać marną ligę portugalską do najsilniejszej ligi świata, jaką jest włoska Seria A? Niestety dla Benficki mimo jej dobrej postawy nie daje im żadnych szans w starciu z włoskim gigantem.

Co grać?

Spotkanie ma zdecydowanego faworyta. Postanowiłem, że nie zagram bardzo ciekawy typ na punkty Perugii. Uważam, że będzie to zdecydowane zwycięstwo 3:0 dla kadry włoskiej.

TYP: poniżej 75.5 punktów

Kurs: 1.6

Druga kolejka Ligi Mistrzów!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie

Zasady promocji 200 PLN BEZ RYZYKA:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 200 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu w STS będzie pomniejszona o podatek od gry.

Dołącz do Typomanii po rejestracji w STS!